Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BTÜ Model Uydu ve İHA takımları Teknofest 2020 yolunda!

Teknofest 2020 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne 16 ana kategoride başvuruda bulunan Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileri finaller için bugün yola çıkıyor. Düzenlenen etkinliğe katılan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, " Hocalarımızla, öğrencilerimizle proje geliştirmek bizi oldukça mutlu ediyor. Çözüm üretmeye, sizlere yardımcı olmaya gayret ediyoruz" dedi.

BTÜ Model Uydu ve İHA takımları Teknofest 2020 yolunda!

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN 

Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileri bugün Teknofest 2020 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne yolcu edildi. 

BTÜ öğrenci takımlarından 5'i Gaziantep'te gerçekleştirilecek 'TÜBİTAK İnsansız Hava Araçları Yarışması' finallerinde boy gösterecek.

Satürn takımı ise Tuz Gölü'nde yapılacak 'Türksat Model Uydu Yarışması'nda Bursa Teknik Üniversitesi ile birlikte Bursa'yı temsil edecek.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Arif Karademir, "Teknosfest en kritik, öğrenci bazlı teknoloji fuarıdır. Bu sene 52 takım ile başvurduk. 21 tanesi finale geçmeye hak kazandı. Geçtiğimiz araç yarışlarında da güzel bir derece yaptık. Şimdi de farklı kategorilerde yarışmalara katılacağız. Bütün sponsorlarımıza ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'a teşekkür ediyorum. Bugün yaptığımız etkinlikğin ve öğrencilerimizi yolcu etmenin bir gelenek haline gelmesini istiyoruz" dedi. 

"HER TÜRLÜ KATKIYLA SİZLERİN YANINDAYIZ" 

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Çok gururluyuz. Üniversitemiz ile yaptığımız iş birlikleri bizi çok mutlu ediyor. Hocalarımızla, öğrencilerimizle proje geliştirmek bizi oldukça mutlu ediyor. Çözüm üretmeye, sizlere yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Özel yurt ve Kredi Yurtlar Kurumu ile yurt imkanlarını genişletmeyi amaçlıyoruz. Çağ bilişim çağı. Çocukların böyle bir dünyası var ve doğru yönlendirmek lazım. Bu çalışmalar hakikaten çok değerli. Her türlü katkıyla sizlerin yanındayız.  Sizden küçüklere örnek olmanızı rica ediyorum. Başarılı olmasanız bile bu çalışmalarınız çok kıymetli. Rektörümüze ve hocalarımıza çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

"BÖYLE GENÇLERİMİZ OLDUĞU SÜRECE BU ÜLKE DİMDİK AYAKTA KALACAK" 

Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı ise, " Ülkemize, ilimize çok değerler katacağını düşünüyorum. Bizim ülke olarak çok zengin doğal kaynaklarımız yok ama gençlerimiz var. Onlara imkanlar sunduğumuzda zengin kaynakları ortaya çıkarmış oluyoruz. Yer altı kaynaklarımızı çıkarmak için zengin bilim insanlarına ihtiyacımız var. Yani gençlerimize. Böyle gençlerimiz olduğu sürece, bu ülke dimdik ayakta kalacak. Teknofest 2020 için güzel projeler ortaya çıkmış. Çok mutlu olduk. Gurur duyuyoruz. Bu projeler sadece Yıldırım'ı değil, Bursa'yı temsil edilecek. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'a ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi. 

BTÜ Makine Teknolojileri Robot ve Otomasyon Topluluğu Başkanı Muhammet ataman, " Tüm okuluma çok teşekkür ediyorum. Bizim projemiz uçan araba. 4 ayrı motoru var. 500 kilo. Finale 3. Olarak katılmaya hak kazandık. Bunun dışında robotumuz var. İki kollu. Kapı açma ve vana kapatma gibi özelliklerin olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu projede ilk 10'un içindeyiz. Teknofest'e gitmeye hak kazandık" diye konuştu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!