Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BTÜ'de 2012-2013 eğitim öğretim yılı kayıtları devam ediyor

Bursa'nın ikinci devlet üniversitesi olan Bursa Teknik Üniversitesi'nde (BTÜ) 2012-2013 eğitim öğretim yılı kayıtları yapılıyor.

BTÜ'de 2012-2013 eğitim öğretim yılı kayıtları devam ediyor


Türkiye'nin en yeni devlet üniversitelerinden biri olan ve aynı zamanda Bursa'nın ikinci devlet üniversitesi özelliğini taşıyan BTÜ'de, 2012-2013 eğitim öğretim yılı kayıtları yapılmaya devam ediyor. Merinos AKKM'deki Rektörlük binasında 4- 5 Eylül tarihlerindeki kayıtların ilk gününde açıklamalarda bulunan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, bu yıl yeni açılan metalürji ve malzeme mühendisliği ile mekatronik mühendisliği bölümlerinin yanı sıra makine mühendisliği ve kimya bölümlerine 47'şer öğrenci alacaklarını ifade etti.
Yeni akademik yılda rektörlük binasının ve idari birimlerin Yıldırım'a taşınacağını da açıklayan Rektör Sürmen, "Yabancı Diller Yüksekokulunu ve Rektörlüğümüzü Yıldırım ilçesindeki eski Kaymakamlık binasına taşıyoruz. Yıldırım Yerleşkesinin üniversitemize tahsisi geçtiğimiz aylarda sbize yapılmıştı. Yaz döneminde başlattığımız tadilat çalışmalarında sona gelindi. Bir iki güne bitecek ve bize teslim edilecek. Hem bu sene için hem de gelecek sene için hiçbir şekilde yer sıkıntımız yok. Bize tahsis edilen bu yerle alakalı projelendirmeler hazırlandı. Çok modern bir kampüs alanını o bölgeye kazandıracağız. Binalarımızın yapımını ise TOKİ üstlenecek" dedi.
TOPLAM 280 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALACAK
BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen sözlerini şöyle sürdürdü:
"Geçen sene 2 bölüme 82 öğrenci almıştık. Bu sene 4 bölüme 188 öğrenci alacağız. Netice itibariyle bu yıl 200'den fazla öğrencimiz oldu. Lisansüstü ve doktora öğrencilerimizle beraber 280 kadar öğrencimiz olacak. Bölüm derslerinde öğrencilerimiz, Defterdarlığın bize tahsis etmiş olduğu şuanki Yabancı Diller Yüksekokulunu kullanacaklar."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!