BSMMMO Başkanı Sönmez: Mali müşavirleri parlamentoda görmek istiyoruz

24 Haziran'da gerçekleşecek seçimlerde aday adayı olan mali müşavirlerin, seçilebilecek sıralarda aday gösterilmelerini beklediklerini kaydeden BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, "Bizler, Türkiye'yi yöneten insanlara ekonomik alanda yön veren insanlarız. Buna rağmen parlamentoda mali müşavirlerin bulunmaması çok büyük bir eksikliktir" dedi.

BSMMMO Başkanı Sönmez: Mali müşavirleri parlamentoda görmek istiyoruz

24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi çeşitli partilerden milletvekilliği için aday adayı olan il genelindeki mali müşavirler,  BSMMMO tarafından Oda Hizmet Binası'nda düzenlenen basın açıklamasında bir araya geldi. Oda Başkan Yardımcısı Ömer İşci, Oda Sekreteri Hasan Uçar ile Yönetim Kurulu Üyeleri Asım Karaman ve Fatih Arslan'ın da hazır bulunduğu basın açıklamasında metni okuyan Oda Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, konuşmasına Filistin'de yaşanan ABD ve İsrail katliamını kınayarak başladı. Sönmez, "Yaşananlar, insanlığın en büyük zulmüdür. Filistin halkının yanındayız. İnanıyoruz ki emperyalizm ve siyonizm yenilecek, Filistin halkı kazanacaktır" dedi. Kınama mesajının ardından basın açıklaması metnini okuyan BSMMMO Başkanı Sönmez, şunları söyledi: "Hepimizin bildiği gibi, mali müşavirlik mesleği binlerce yıl öncesine dayanan bir tarihe sahiptir. Bugün ise gelişmiş olan tüm ülkelerde ekonomi ve toplumsal yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri olarak kabul edilen bu zorlu meslek, ülkemizde ise maalesef hala hak ettiği değeri bulamamıştır. Mali müşavirler devlet tarafından kendilerine yüklenen onlarca angarya arasında mesleklerini icra etmeye çalışmaktadır. Her geçen gün iş yükü biraz daha artmasına rağmen, mesleki ve hukuki sorunları karşısında idarenin tepkisiz kaldığı meslek camiası olarak, mesleğimizi özveri ile sürdürmeye çalışıyoruz. Ekonomik buhranların dip noktasına yaklaştığı, bölgesel siyasal krizlerin savaş sahasına taşındığı, iç huzurun, özgürlüklerin hukuk sisteminin yeniden yapılandırma süreçlerine sokulduğu bir gündemin ortasında, 24 Haziran tarihinde cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine doğru gidiyoruz. Öncelikle, Bursa SMMM Odası olarak, siyasetin zorlu yollarına çıkmaya karar vermiş olan değerli meslektaşlarımızın her daim yanlarında olduğumuzu bilmenizi isterim. Temennimiz, aday adayı olan tüm meslektaşlarımızın seçilebilir sıralardan aday gösterilmeleridir. Seçimler sonrasında da mecliste mesleğimizin ve meslek mensuplarımızın en iyi şekilde temsil edilmeleridir. Hangi partiden olursa olsun, biz bu süreçte elimizden gelen desteği kendilerine vermeye hazırız."

ADAY ADAYLARINDAN SÖZ İSTEDİ

Mali müşavirler olarak çok değerli bir mesleği icra ettiklerinin altını çizen Ahmet Hikmet Sönmez, şunları söyledi: "Hiçbir zaman unutmayın ki bizler çok değerli bir mesleği icra ediyoruz.

Bizler reel sektör denilen yaşayan ekonominin nabzını tutuyoruz. Bizler, Türkiye'yi yöneten insanlara ekonomik alanda yön veren insanlarız. Buna rağmen, parlamentoda mali müşavirlerin bulunmaması çok büyük bir eksikliktir. Her biriniz mesleğin içinden geldiğiniz için mesleğin ve meslektaşların sorunlarını çok iyi biliyorsunuz. Sizlerden, seçilmeniz durumunda, mesleğimizin sorunlarını ve mesleki önerilerimizi meclis gündemine taşıma sözü istiyoruz. Mesleğimizin sorunlarının çözülmesi, Türkiye'nin sorunlarının da önemli ölçüde çözülmesi demektir. Sorunlarımızın çözümü için de öncelikle meslek yasamızın değişmesi şarttır. Meslek yasamızın yeni parlamentoda değiştirilmesi için gerekli mücadeleyi yapacaklarına sonuna kadar inandığımız aday adayı meslektaşlarımıza hukuki alanda destek sağlayacağız. Bu konuda, Odalarımızın önerilerini içeren ve TÜRMOB'un hazırlayacağı demokratik tüm sorunları güncel haliyle kavrayan bir meslek yasasının meclisten geçirilmesi öncelikli beklentimizdir. Biz meslek odanız olarak, sizleri çıkmış olduğunuz bu zorlu süreçte bir kez daha tebrik ediyor, her daim arkanızda olduğunuzu bilmenizi istiyoruz." Basın açıklaması, Oda Sekreteri Hasan Uçar'ın sunumunda gerçekleşen ikinci bölüm ile devam etti. İkinci bölümde çeşitli partilerden milletvekilliği için aday adayı olan mali müşavirler tek tek söz alarak, kürsüden görüşlerini paylaştılar. Alfabetik sıraya göre, parti ve aday adayı olan meslek mensuplarının listesi şu şekilde: Ak Parti'den aday adayı olan meslek mensupları Ali Özbek, Bülent Hamdi Cingil, Cemil Tekin, Ekrem Albayrak, Fatih Çatak, Fikri Pala, Habibe Oral, Hamza Türk, Mahmut Çakmak, Mehmet Taner Eke, Nihal Yıldırım, Nihat Nasır, Nihat Öztürk, Şener Öztürk, Şükrü Köse. CHP'den aday adayı olan meslek mensupları Özgür Erdursun, Zennure Güneri. İyi Parti'den aday adayı olan meslek mensupları Birgül Yıldız Günay, İsmail Şenol, Salih Alkaya, Tokay Özavcı. MHP'den aday adayı olan meslek mensupları Ahmet Balsüzen, Özlem Daysalı, Yasemin Meriç. Saadet Partisi'nden aday adayı olan meslek mensupları İsmail Özdemir, Kerim Bulut. Vatan Partisi'nden aday adayı olan meslek mensubu ise Hacı Bektaş Aykut.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!