Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Breivik gibi öldürdü

Rusya'nın başkenti Moskova'da karşılıksız aşktan bunalan ve cani Anders Breivik'e özenen 29 yaşındaki genç Dmirtiy Vinogradov, çalıştığı ecza deposuna silahlı baskın düzenleyerek beş çalışma arkadaşını öldürdü.

Breivik gibi öldürdü

Vinogradov, kanlı eyleme çıkmadan önce İnternet üzerinden "Tüm insanlar parazit. Kanserli hücre gibi yok edilmeleri gerek" manifesto yayınladığı da ortaya çıktı.
  
Rusya başkenti Moskova'da "Rigla" isimli ecza deposunda Breivik katliamını anımsatan eylem sabah saatlerinde iş başı yapıldıktan kısa bir süre sonra meydana geldi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre askeri kamuflaj elbiselerle iş yerine gelen Dmitriy Vinogradov, iki elinde birer silahla içeri girdi ve çalışanlara nişan alarak ateş etmeye başladı. 10 dakika kadar devam eden ateş ardından saldırgan genç şarjöründe mermileri bitmesi üzerine korumalar tarafından yakalandı.
Ancak iş işten geçmişti. Ecza deposunda beş kişi kanlar içinde cansız yatıyordu. Vinogradov tarafından yaralanan üç kişi ise kaldırıldıkları hastanede can çekişiyor.
 
Güvenlik güçlerine teslim edildikten sonra kanlı eylemi karşılıksız aşk yüzünden yaptığını açıklayan Vinogradov, "Çalıştığım işyerinde bir kıza aşık olmuştum. Ama o benimle durmadan dalga geçiyordu. Bu durumda iki hafta boyunca içki içerek ne yapacağımı planladım. Sonra evde adıma kayıtlı silahları alarak ecza deposunu bastım" dedi.

Beş kişiyi öldüren 29 yaşındaki Vinogradov akli dengesinin yerinde olup olmadığı kontrol edildikten sonra mahkemeye sevk edilecek. Savcılık şimdiden suçlunun ömür boyu hasis cezasına çarptırılacağını söylüyor.

Moskova'daki ecza deposu baskını sırasında Dmitriy Vinogradov'un aşık olduğu kızı öldürüp öldürmediği ise henüz tespit edilmedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!