Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Breaking Bad" son 20 yılın en iyi dizisi seçildi

Breaking Bad, İngiltere merkezli Lad Bible'ın Twitter anketinde son 20 yılın en iyi dizisi unvanını kazandı. Bryan Cranston'la Aaron Paul'ün başrollerde olduğu drama, Game of Thrones'u geride bıraktı...

''Breaking Bad'' son 20 yılın en iyi dizisi seçildi

İngiltere merkezli internet yayın kuruluşu Lad Bible'ın Twitter üzerinden yaptığı ankete göre, Breaking Bad, 21. yüzyılın, bir başka deyişle son 20 yılın en iyi dizisi seçildi.

Bryan Cranston'la Aaron Paul'ün başrolleri paylaştığı drama, önce Peaky Blinders'ı safdışı etti.

Rakibi Game of Thrones ise The Office dizisini.

Finalde Breaking Bad, 11 binden fazla kişinin oyunu alarak yüzde 50,8'le geçen yıl yaptığı finalle kan kaybeden Game of Thrones'un önünde liderliğini ilan etti.

BREAKING BAD NE ANLATIYOR?

2008-2013 arasında beş sezon yayınlanan Breaking Bad'in mimarı Vince Gilligan. Dizi, 50 yaşındaki lise kimya öğretmeni Walter White'ın (Bryan Cranston) geçirdiği dönüşümü odağına alıyor.

Maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapan Walter White, bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok az ömrünün kaldığını öğrenir. Ailesine para bırakabilmek için uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman'la uyuşturucu hap üretme işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmenle uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar ve...

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!