Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Bozok Bereket Kervanı' develerle yola çıktı

YOZGAT Valiliği ile Belediyesi tarafından hazırlanan 'Bozok Bereket Kervanı Projesi' kapsamında il yöneticileri ile daire müdürleri, ilçelerde esnafı gezip, halkın derdini dinleyecek. Proje kapsamında ilçe ve köylerde iftar yemekleri verilecek.

'Bozok Bereket Kervanı' develerle yola çıktı

Yozgat İl Merkezi ile ilçeleri kaynaştırmak ve sorunları yerinde tespit etmek amacıyla hazırlanan projenin tanıtımı yapıldı. Ardından Yozgat Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen törenle, 'Bozok Bereket Kervanı' adı verilen konvoy Şefaatli ilçesine dualarla yolcu edildi. Yiyecek ve malzeme kamyonlarının bulunduğu konvoy, sembolik olarak develerle yola çıktı. Kamyonları önünde yürüyen develer ilgi odağı oldu. Proje hakkında bilgi veren Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, birlik ve beraberlik adına çalışmalar yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

"Bu kervanla gideceğimiz yerlere daire müdürlerimiz ve bütün kamu personeli ile birlikte gideceğiz. Gittiğimiz ilçelerde esnafı gezip, vatandaşımızın derdini dinleyip, sohbet edeceğiz. Akşam da ilçelerimizde düzenlenecek iftar sofralarında birlikte iftar yapacağız. Amacımız, bu mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızla gönül köprüsü kurmak. İnşallah bugün Şefaatli ile bu güzel yolculuğa başlıyoruz. Ramazan'ın sonuna kadar il merkezi ve ilçelerimizin tamamında bu etkinliği düzenleyeceğiz. Vatandaşlarımızla dualarımızı beraber yapmak istiyoruz."

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu tarafından dua edildi. Önünde develerin yürüdüğü 8 araçtan oluşan Bozok Bereket Kervanı, şehir merkezinde dolaştıktan sonra Şefaatli İlçesi'ne doğru yola çıktı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!