Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BOZBEY MUHTARLARLA BULUŞTU

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, muhtarlarla bir araya gelerek mahallelerin sıkıntılarını dinledi.

BOZBEY MUHTARLARLA BULUŞTU

Mahalle muhtarlarıyla 4 ayda bir toplanarak durum değerlendirmesi yapan Başkan Mustafa Bozbey, Konak Kültürevi'nde muhtarları dinledi. Muhtarlardan mahalle komitelerinin daha da işler hale getirilmesini ve karar organı haline dönüştürülmesini isteyen Bozbey, buralarda alınan kararlara göre hizmetlerin belirlenmesi gerektiğini kaydetti. Bozbey, "Gelen taleplerin ne kadar gerçek, ne kadar yerinde olduğunun belirlenmesinde mahalle komitelerine önemli görev düşüyor. Sizlerden isteğim, komitelerin daha çok tanınmasını sağlamanız" diye konuştu.
Geçtiğimiz yılı 'asfalt yılı' ilan ettiklerini ve yapılan 57 kilometrelik asfaltla hedefi yüzde 82 oranında tutturduklarını vurgulayan Bozbey, yapılamayan yollar konusunda da altyapı eksikliğine dikkat çekti. Bozbey, muhtarlara mahallelerinde yapılacak çalışma öncesinde mutlaka haberdar edilecekleri konusunda söz verdi. Vatandaşın her şeyi önce muhtara sorduğunu söyleyen Bozbey, "Ekiplerimiz daha ihale aşamasından itibaren mahallelerinizde gerçekleştirilecek çalışmalar konusunda, süresini ve yerini de belirterek sizi mutlaka bilgilendirecektir" dedi.
Muhtarlar, ağırlıklı olarak çocuk parkları ve yürüyüş yolları konusunda vatandaşlardan talepler gelldiğini belirtti. Bozbey, bu konuda son derece titiz davrandıklarını, mevcut çocuk parkları ve yürüyüş yolları iyileştirilirken, ihtiyaç duyulan bölgelere yenilerinin yapıldığını söyledi. Ancak herkesin evinin önüne yürüyüş yolu ya da çocuk parkı yapılamayacağının altını çizen Başkan Bozbey, vatandaşlara bu durumu iyi anlatmaları için muhtarlardan yardım istedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!