Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bozbey'in Tanzanyalı misafirleri

Tanzanya'dan çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bursa'ya gelen Tümgeneral Samuel Nkurlu Kitundu başkanlığındaki SUMA JKT şirketinin üst yönetimi, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i ziyaret etti.

Bozbey'in Tanzanyalı misafirleri

Bursa ile bağlantısını Anıt Asfalt A.Ş. üzerinden sürdüren Tanzanya'nın ordu firması Suma JKT ile kısa bir süre önce Suma/Anıt JKT adıyla bir ortaklık kuruldu. Anıt Asfalt, Tanzanya'ya taş ocağı, asfalt ve inşaat alanlarında yaklaşık 5 milyon dolarlık bir yatırım yaparken, bu yatırımlar iki ülke arasındaki ilişkilerin de güçlenmesini sağlıyor.
İkili ilişkilerin güçlenmesi adına gerçekleştirilen ziyarette konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye'nin inşaat sektöründe teknik ve yatırım anlamında oldukça ileri bir seviyeye ulaştığını hatırlattı. Başkan Bozbey, "İki ülke lke arasındaki işbirliği sonucunda ortaya başarılı işler çıkacağına inanıyorum. Bu birliktelik çerçevesinde biz de belediyecilik ile ilgili teknik ve idari desteğe hazırız" diye konuştu.
Samuel Nkurlu Kitundu, ülkesinde Türk firmaları ile çalışmaktan duyulan memnuniyeti belirterek, ortak çalışmaların artmasının iki ülkenin de yararına olacağını söyledi.

Bozbey'in Tanzanyalı misafirleri Bozbey'in Tanzanyalı misafirleri
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!