Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bozbey'in gözünden Bursa'nın 10 sorunu..

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek Bursa'nın geleceğini görüştü.

Bozbey'in gözünden Bursa'nın 10 sorunu..

BURCU SEKMEN-SEFA BALABAN /BURSADABUGUN
Bursa'da yerel seçim nabzının hızlanmasıyla birlikte adaylarda şehirdeki temaslarını artırdı. CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Merinos AKKM'de düzenlediği Fikir Birliği Toplantısı ile muhtarlar, sendikalar, akademik odalar ve esnaf odaları ile bir araya gelerek şehrin sorunlarını masaya yatırdı.


Bursa'nın sorunlarını sunum yaparak katılımcılara anlatan Mustafa Bozbey ulaşım, kirlilik ve su kaynakları ile maden ocaklarını işaret etti. Ulaşımdan tarıma kadar belirlediği 10 başlığın sunumunu yapan Mustafa Bozbey, "Bursa'nın üzerinde bir helikopterle gezsek yeşil alanların nasıl tahrip edildiğini çok net görürüz. Şehir turizminde tarihi mirastan yararlanılamıyor. Gelecek nesillere aktardığımız tarihi miras maalesef gerçeği yansıtmıyor. Yeşil Bursa diyorduk, yeşilini kaybetti. Bursa bilgi üretemediği için sanayiyi geliştiremiyor. Şehir kentsel dönüşüm sancısıyla dolu. Şehrin girişleri Bursa'ya yakışmıyor. Merkezi tıkanmış bir şehir" dedi. 


Sunumun ardından muhtarların taleplerini de dinleyen CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, " Tüm sorunların çözümü bizde. Belediyecilik siyaset değil sevgi ve bilgi işidir. Bize gelen tüm şikayet ve talepleri değerlendireceğiz. 1 ay sonra neler yapacağımızı herkese duyurucağız" diye konuştu. Gün boyu sürecek olan fikir birliği toplantısının tüm oturumları basına açık olarak gerçekleştiriliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!