Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bosch Türkiye haberleri yalanladı

Bosch, Türkiye'de motor üretecekleri haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ve Ankara'da fabrika yatırımı kararlarının bulunmadığını bildirdi.

Bosch Türkiye haberleri yalanladı

BURSA'NIN KAÇIRDIĞI BÜYÜK FIRSAT

Bosch Türkiye, bazı basın yayın organlarında son iki gündür Bosch'un Ankara'da yeni bir fabrika yatırımı yapacağına ve motor üreteceğine dair yayımlanan haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Dünyanın önde gelen teknoloji ve servis sağlayıcılarından biri olan Bosch Grubu'nun, Türkiye'de 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiği hatırlatılan açıklamada, grubun, otomotiv teknolojileri, dayanıklı tüketim malları ve bina teknolojileri ile sanayi teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren beş ayrı kuruluşu kapsadığı ifade edildi.
Bosch'un, 1,2 milyar avro düzeyindeki ihracatıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin yıllık ihracatının yüzde 1'inden fazlasını gerçekleştirdiği ve 10 binin üzerinde kişiye doğrudan istihdam sağladığı vurgulandı.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Bosch, Türkiye'yi önemli bir global üretim ve Ar-Ge üssü olarak konumlandırmakta, yatırımlarını bu perspektifle planlayıp, yürürlüğe koymaktadır. Bosch'un Türkiye ekonomisine sağladığı bu katkılar paralelinde, bugüne kadar birçok platformda, bu tür temenniler gündeme gelmiştir.
Bu temenniler bizi mutlu etmekle beraber, Bosch'un Türkiye'de motor üretimi gerçekleştireceği haberleri gerçeği yansıtmamakta ve Ankara Sincan'da bir fabrika yatırımı yapacağı yönünde bir kararı bulunmamaktadır.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!