BOŞ YERE ERKEKLİĞİNİ ALDILAR

Kanser olduğu gerekçesiyle bir testisi ameliyatla alınan gencin aslında hiç hasta olmadığı ortaya çıktı!

BOŞ YERE ERKEKLİĞİNİ ALDILAR

İngiltere'de yaşanan sağlık skandalında, kanser olduğu gerekçesiyle bir testisi ameliyatla alınan Nathan Lippitt adlı gencin hiç hasta olmadığı ortaya çıktı.

18 yaşındaki Nathan'a kanser teşhisi konuldu ve genç adam her ne kadar üzücü olsa da sonunda iyileşeceği ameliyatın başarılı geçmiş olmasından dolayı memnundu. Ancak doktorlar aslında ameliyata gerek olmadığını ve hiç hastalanmadığını söylediğinde hayatının şokunu yaşadı.

Nathan, "Biri erkekliğimi çalmış gibi hissediyorum. Çocuk sahibi olma şansım azaldı ve bir testisimin alınması özgüvenimi de azalttı" diyor.

SADECE BİR KİST

Testisinin alınmasının ardından yapılan test sonuçlarını haber veren hemşireden aldığı telefonla dünyasının başına yıkıldığını söyleyen Nathan, " Aradılar ve 'Şu anda test sonuçları önümde. Bu çok nadir bir durum, ama kanser değilsiniz, sadece bir kist' dediler. Özür dilemediler. Gerçek bir açıklamada bile bulunmadılar" diye konuştu.

Ameliyattan önce kemoterapi görmesi gerekebileceği söylenen Nathan, kendi internet sitesini açıp, kanser testis kanseri için yardım kuruluşlarına bile katıldı. Ama ameliyattan üç hafta sonra hiçbir zaman hasta olmadığını hastaneden gelen bir telefonla öğrendi.

TEK YOLU BUYMUŞ!

Nathan'a teşhis koyan ürolog Peter Duffy ise hastasının travmasını anladığını belirterek, "Nathan kanser olmadığı için inanılmaz derecede şanslı. Böyle bir yumrunun kanser çıkmaması çok nadir görülen bir durum. Sadece her 100 erkekte bir ya da iki görülebilen bir durum. Maalesef kanserli olup olmadığını anlamanın tek yolu testisin alınması ve dokunun incelenmesiydi" diye konuştu.

MİLLİYET 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!