Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Borusan'dan 3 bin kişiye iftar

Borusan A.Ş.'nin Geleneksel İftar Yemeği bir kez daha büyük ilgi gördü.

Borusan'dan 3 bin kişiye iftar

Gemlik Belediyesi'nin katkılarıyla İskele Meydanı Festival alanında 3 bin kişiye iftar yemeği organize edildi. İftar yemeğine Ak Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Borusan A.Ş. CEO'su Agah Uğur, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, İcra Kurulu üyesi Mehmet Betil, Ak Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, Muhtarlar, Sivil Toplum Örgütü Yöneticileri ve çok sayıda davetli ile Gemlik halkı katıldı.
  

Borusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, "Biz Gemlik'i çok sevdik" diye başladığı konuşmasında, 1974 yılında Gemlik'te kurulan Borusan Fabrikası sonrasında ilçeye yapılan yatırımları anlattı. Borusan A.Ş. Kurucusu Merhum İşadamı Asım Kocabıyık'ı da rahmetle anmayı unutmayan Bülent Demircioğlu, "Sizler de onu çok sevdiniz. Gemlik'in Fahri Hemşerisi yaptınız" dedi. Demircioğlu, Asım Kocabıyık'ın, sanayinin yanı sıra, eğitim, kültür ve sanat hayatına yaptığı hizmetlerden de bahsetti. Asım Kocabıyık'ın açtığı yolda ilerlediklerini vurgulayan Bülent Demircioğlu, Gemlik'e yönelik fabrika, sanayi kuruluşu ve istihdam hizmetlerinin camii yapımı ve ortaokul inşası ile devam edeceğini müjdeledi.
  

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'da, Asım Kocabıyık ve Borusan A.Ş.'nin Gemlik'te kazandığını Gemlik için yatırıma dönüştüren kişi ve kurum olduğunu söyledi. Borusan A.Ş. yöneticilerine yatırımları nedeniyle teşekkür eden Refik Yılmaz, Asım Kocabıyık için de herkesten Fatiha okumalarını ve dualarını esirgememelerini istedi.

  

Dualar ile açılan iftar yemeği, samimi havada sohbet ve coşku dolu geçti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!