Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Borçelik çalışanları 3D yazıcı üretimi ile hem eğleniyor hem öğreniyor

Bilişim odaklı teknoloji firması Açık Atölye, Borçelik Maker Kulübü ile birlikte Borçelik çalışanları için 3 boyutlu (3D) yazıcı yapım projesi yürütüyor. Proje ile çalışanların hem mekanik, elektronik ve yazılım alanlarında gelişimlerine katkı sağlanıyor hem de eğlenceli vakit geçirmeleri hedefleniyor.

Borçelik çalışanları 3D yazıcı üretimi ile hem eğleniyor hem öğreniyor

Bilişim odaklı teknoloji firması Açık Atölye, Borçelik Maker Kulübü ile birlikte Borçelik çalışanları için 3 boyutlu (3D) yazıcı yapım projesi yürütüyor.

Pandeminin yoğun yaşandığı nisan ayında siperlik üretimi ile başlayan Borçelik - Açık Atölye iş birliği, 3 boyutlu yazıcı yapım atölyesiyle devam ediyor. Bu proje ile çalışanların hem mekanik, elektronik ve yazılım alanlarında gelişimlerine katkı sağlanıyor hem de eğlenceli vakit geçirmeleri hedefleniyor.

Eğitimler pandemi dolayısıyla online yürütülüyor

Açık Atölye tarafından, projeye dahil olan Borçelik çalışanları için 3 boyutlu yazıcı malzemeleri tedarik edilerek her çalışana teslim edilirken, pandemiden dolayı tüm eğitim süreci online olarak planlandı.

6 hafta olarak planlanan çalışmanın ilk haftasında, 3 boyutlu yazıcıların tarihçesi ve teknolojileri hakkında çalışanlara teorik bilgiler aktarıldı. İkinci haftadan itibaren ise 3 boyutlu yazıcının mekanik aksamının oluşturulması ve elektronik komponentlerin montajı yapılmaya başlandı. 6'ncı haftanın sonunda, yazılım yüklemelerinin yapılması ile birlikte 3 boyutlu yazıcılardan baskı alınmaya başlanacak.

Çocuklar ile keyifli vakit geçiriliyor

Her hafta cumartesi günü 3 saat olarak yapılan atölye çalışmalarına, Borçelik çalışanları evlerinden çocukları ile birlikte katılabiliyor. Katılımcılar, ev ortamında çocukları ile birlikte yaptıkları bu çalışmalar sayesinde keyifli vakit geçiriyor.

Açık Atölye Kurucu Ortaklarından Gökhan Zıngıl yaptığı açıklamada, Borçelik ile böylesine güzel bir iş birliği yapmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını belirtti.

Zıngıl, eğitimlerin üç kamera ile yapıldığını, makine montajının katılımcılar tarafından daha rahat yapılabilmesi için her eğitim öncesinde hazırlık videolarının katılımcılara gönderildiğini ve böylece eğitimin verimini daha da yükselttiklerini söyledi.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!