Boeing 737 Max için sevindiren haber!

Ekim 2018'de Boeing 737 Max 8 tipi yolcu uçağının düşmesi tüm dünyada büyük ses getirdi. Yüzden fazla kişinin hayatını kaybettiği kazada Endonezyalı Lion Air Havayolları'na ait uçağın düşmesinin ardından şirket, Boeing 737 Max güncellemesi için kolları sıvadı.

Boeing 737 Max için sevindiren haber!

Boeing 737 Max güncellemesi tamamlandı

Uzun bir süredir devam eden güncelleme Boeing tarafından yapılan açıklamaya göre sonunda tamamlandı. Şirket CEO'su Dennis Muilenburg, Boeing 737 Max güncellemesi için sona gelindiğini doğruladı. Muilenburg açıklamasında iddiasını artırdı ve şimdiye kadarki en güçlü uçaklardan biri haline geldiğini söyledi. Tabii bu açıklama bu tip uçakların yasaklanmayacağı anlamına gelmiyor.

ABD Hava Trafik Kontrol Kurumu, Boeing 737 Max'in yeniden uçuşuna izin verecek kararı onaylamadı. Kurum, bu uçak tipini sıkı bir güvenlik taramasından geçirecek.

Mart ayında da Etiyopya Havayolları'na ait bir Boeing 737 Max uçağı da benzer bir kazaya karışmıştı. Birbirine yakın tarihlerde yaşanan kazanlarda MCASyazılımının sorumlu olduğu ihtimali üzerinde duruluyordu.

Boeing yaptığı açıklamada güncellenen yazılımın uçuş simülatörlerinde ve test uçuşlarında denendiğini duyurdu. Şimdiye kadar toplamda 360 saatlik 207 deneme uçuşu yapıldı.

Boeing'in bu güncellemeyi tamamlaması New York Borsası'nda şirketin yüzünü güldürdü. Şirketin hissi fiyatı arttı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!