Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bodrum'da renkli 'cam şişe' kampanyası

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, camın geri dönüşümünü sağlamak amacıyla düzenlenen "Cam Şişeni Al Gel Kampanyası" renkli görüntüler oluşturdu. Bodrum caddelerinde hareket eden renkli şişeleri görenler onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bodrum'da renkli 'cam şişe' kampanyası

Anadolu Cam Sanayi A.Ş. ve Bodrum Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen "Cam Şişeni Al Gel Kampanyası" kamsamında çeşitli ürünlerin maket şişelerine giren animatörler, "Çevre için iyi bir şey yapmayı kim ister?', "Cam şişeni el gel sürprizlere hazır ol" yazılı broşürler dağıttı. Bodrum Belediye Meydanı, İskele Meydanı, Kale Caddesi'nde yürüyen ve dans eden şişeleri gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Turistler maket şişelerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Kampanyada cam şişe getiren herkese maden suyu ve soda ikram edildi.

Proje koordinatörü Volkan Aydeniz, "Amacımız özellikle turistik bölgelerde yaz aylarında yoğun olarak kullanılan içeçeklerin cam şişelerinin hem çevreyi kirletmesini önlemek hem de geri dönüşümünü sağlamak" dedi.

Bodrum Belediye Meydanı'nda açılan stanta ilk gün yaklaşık üç bin boş şişe getirildi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!