Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"BM sadece ölüleri sayıyor"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yaşananlar karşısında BM'nin tavrını eleştirdi.

''BM sadece ölüleri sayıyor''

Mısır'daki katliamı sert bir dille kınayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Birleşmiş Milletler'in (BM) Suriye ve Mısır konusunda adım atmadığını, sadece ölüleri saydığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Mısır'da sivil halka ateş açan darbe güçlerini sert bir dille eleştirdi. Mısır ve Suriye'de ölenlerle ilgili Birleşmiş Milletler'in sadece ölü sayıcılığı yaptığını söyleyen Bozdağ, "Mısır'daki katliamdan; ölüm emri veren darbeciler, emri uygulayan tetikçiler ile darbeye destek veren herkes ve her ülke müşterek sorumludur. Suriye'de ölü sayısı yüz bini aştı. BM, sadece ölüleri sayıyor. Mısır'da da durum aynı. Ölenler Hıristiyan olsaydı BM ölü sayıcılığı yapar mıydı? İnsan hakları ve demokrasi havariliği yapanlar, Mısır'da darbeye ve katliamları yapan darbecilere destek veriyorlar. Bu, iki yüzlülüktür" dedi.

"LANETLİYORUM"

Katliamı sert bir dille lanetleyen Bozdağ, "Mısır'da masum insanları öldürme emri veren darbecileri ve bu emri yerine getirip katliam yapanları lanetliyorum" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!