Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Blatter çark etti!

Katar'ın 2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmasını hararetle savunan FIFA Başkanı Sepp Blatter ağız değiştirdi.

Blatter çark etti!

FIFA Başkanı Sepp Blatter, Katar'ın evsahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Bölgede yaz aylarında sıcaklığın 50 dereceye kadar ulaştığını hatırlatan Blatter, "Evsahipliği hakkını Katar'a vermekle hata yapmış olabiliriz" ifadesini kullandı.

Turnuvanın oynanacağı yaz aylarında bölgede sıcaklığın 50 dereceye kadar ulaştığını hatırlatan Blatter, "Kararın alındığı tarihte hata yapmış olabiliriz" diye konuştu.

Bununla birlikte karardan geri dönüşün artık mümkün olmadığını vurgulayan Blatter, bir kez daha dünya kupasının kış aylarında oynanması çağrısı yaptı.

Bu konuyu gelecek ayki FIFA İcra Kurulu Toplantısı'nda gündeme getireceğini söyleyen Blatter, "Kavurucu yaz sıcaklığında maçların oynanması akılcı değil. Turnuvayı Katar'a vererek bir hata yapmış olabiliriz. Ancak Katar'ın böyle bir organizasyona ev sahipliği yapması, futbolun küreselleşmesi için önemli bir fırsat olacak. Futbolun geleceği için dünya kupasının kış aylarında oynanması fikrine destek toplamaya çalışacağım" dedi.

Özellikle İngiltere Futbol Federasyonu ve Premier Lig Yönetimi, takvimin değiştirilmesine şiddetle karşı çıkıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!