"Bizim tavrımız hem insani hem vicdanidir"

Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ: "Biz insanları yaşatmaktan yana tavır koyduk."

''Bizim tavrımız hem insani hem vicdanidir''

Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ, hükümetin Suriye ve Mısır politikasını eleştirenlere İstanbul'dan seslendi. Bozdağ, "Biz insanları yaşatmaktan yana bir tavır koyduk. Bizim tavrımız hem insanidir hem vicdanidir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Sancaktepe'de Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Törendeki konuşmasında Suriye ve Mısır'da yaşananlara değinen Başbakan yardımcısı Bozdağ, gelişmelere kayıtsız kalan uluslararası toplumu eleştirdi.

Bozdağ, "Bu ölümleri durdurma güç ve kuvvetine sahip olan uluslar arası toplum, uluslar arası örgütler altına imza attıkları sözleşmelerin gereğini neden yapmıyorlar? İnsan hakları sözleşmeleri ölenler, dini başka, dili başka olunca ihlal edilmiyor mu? Eğer Suriye'de ve Mısır'da öldürülenler Müslüman olmasaydı, Birleşmiş Milletler ölü sayıcılığı yapmaya devam etmezlerdi, emin olun. Bir tedbir düşünürdü. Bir adım atardı. Bir çare bulurdu ve bu kanı durdururdu. Mısır'da da hakeza aynı şeyler olurdu." dedi.

Bozdağ, hükumetin Mısır ve Suriye politikalarını eleştirenlere de "Biz insanları yaşatmaktan yana bir tavır koyduk. Bizim tavrımız hem insanidir hem vicdanidir. Doğru bir tavırdır. Suriye'de bu kadar ölüm varken hala çıkar hesabı yapanlar, hala siyasal hesap yapanlar, hala stratejik hesap yapanlar, hala taktik hesabı yapanlar bunun hesabını tarihe de, Allah'a da veremezler. Biz Türkiye olarak yapmamız gerek doğruyu yaptık." diyerek seslendi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!