Bitcoin madenciliği yapan bilgisayarlara el konuldu!

Çinli yetkililer, yerel şebekede büyük bir güç dalgalanmasına sebep olan ve Bitcoin madenciliği yaptığı tespit edilen 600 bilgisayara el koydu. Ayrıca bilgisayarları soğutmakta kullanılan çok güçlü sekiz bilgisayar fanına da el konulduğu belirtildi.

Bitcoin madenciliği yapan bilgisayarlara el konuldu!

Bitcoin madenciliği yapan bilgisayarlar aşırı enerji tüketti.

Bilindiği üzere Bitcoin üretmek için çok ciddi bir enerji tüketimi gerekiyor. Hatta öyle tartışmalara gelindi ki artık devletler, madencilik faaliyetlerini engellemeye başladı.

Bununla ilgili yeni bir olay ise Kuzey Çin'de bulunan Tianjin şehrinde gerçekleşti. Polis, Tianjin'de Bitcoin madenciliği yapmak için kurulan sistemlere el koydu.

Tianjin'deki yetkililer, olayın son yıllardaki en büyük enerji tüketimi olduğunubelirtti. Olayla ilgili bir kişi olayla gözaltına alındı. Şüpheli bulunan diğer beş kişi ise hala soruşturuluyor.

Çin, geçen seneden beri baskısını sürdürüyor

Çin, geçtiğimiz yıl kripto para madenciliği üzerindeki baskısını başlattı. Ancak o zamandan beri ne kadar ekipmana el konulduğu tam olarak bilinemiyor.

Reuters'a göre Çin, yerel yönetimlerine, Bitcoin madencilerinin enerji kullanımını sınırlamak için izin verdi.

Ucuz yollu Bitcoin üretimi için Çin tercih ediliyor

Çin, hem enerjinin hem de donanımın pahalı olmadığı yerlerden biri.

Şubat ayında açıklanan bir raporda, Çin'in Bitcoin üretmek için dünya çapında en uygun fiyatlı 20 nokta arasında yer aldığı söylendi.

Çin'de genel olarak bir Bitcoin üretmek ise sadece 3,172 dolar tutuyor. Bu da demek oluyor ki fiyatı 9,000 dolar seviyesinde gezen Bitcoin için Çin, önemli bir durak noktası haline geliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!