Bitcoin durmak bilmiyor! Yeni rekor...

Sanal para birimi Bitcoin'in değeri 19 bin doları aşarak yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin durmak bilmiyor! Yeni rekor...

Bitcoin'in değeri dün 14 bin ve 16 bin doları geçmesinin ardından  bugün de 19 bin 380 dolara kadar yükseldi. Böylece, sanal para birimi son üç  günde yüzde 65 değer kazanmış oldu.

Bu ay başından itibaren değeri yüzde 96 artan Bitcoin, sene başından  bu yana ise yaklaşık yüzde bin 900 prim yaptı.

Öte yandan, Bitcoin'in değeri 19 bin doları aşmasının ardından kısa  bir süre sonra 15 bin 145 dolara düştü ve TSİ 07.00'de 16 bin 715 dolardan işlem  gördü.

Asya ekonomileri regülasyonları artırıyor

Uzmanlar, Slovenya'daki NiceHash isimli Bitcoin şirketinin siber  saldırıya maruz kalarak 70 milyon dolar değerindeki Bitcoin'in firmadan  çalındığını belirterek, bunun yatırımcılarda ve kullanıcılarda güvenlik  endişesine neden olduğunu kaydetti.

Ayrıca Güney Kore hükümetinin dün aldığı kararla Bitcoin vadeli  işlemlerini yasaklamasına dikkati çeken uzmanlar, Asya'nın büyük piyasalarına  sahip ülkelerin sanal para birimlerindeki spekülasyonların önüne geçmek ve daha  sıkı kontrol etmek amacıyla regülasyonları artırabileceğini vurguladı.

Güney Kore Finansal Gözetmenlik Hizmetleri iki hafta önce Bitcoin'i  denetlemeyeceğini bildirmişti. Çin hükümeti ise ekim ayı başında sanal para  birimleri üzerindeki regülasyonları sıkılaştırırken, sermayenin kayıt dışı  yollardan ülke ekonomisinin dışına çıkmasını engellemeye çalışıyor.

Piyasa değeri 280 milyar doların üzerine çıkan Bitcoin, uluslararası  ilaç firması Pfizer ve ABD'li telekomünikasyon şirketleri AT&T ve Verizon gibi  dev firmaları geride bırakıyor.

Dünya genelinde bin 200'e yakın diğer sanal para birimlerinin toplam  piyasa değeri ise yaklaşık 400 milyar seviyesinde bulunuyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!