Bitcoin 6 bin doları geçti

Dün tarihinde ilk defa 6 bin doları geçen Bitcoin bugün sabah bu seviyenin altını test etse de daha sonra yükselişini sürdürdü ve 6 bin 194 doları gördü.

Bitcoin 6 bin doları geçti

Kripto para birimleri içinde en yaygını olan Bitcoin, önceki hafta içinde 5 bin doların üstüne çıkmış ve uzmanlar, yeni yatırımcıların talebiyle yükselişin devam etmesinin önlenemez olduğunu açıklamışlardı.

Son yükselişte 25 Ekim'de yürürlüğe girecek olan Bitcoin Gold Hard Forku'nun da etkili olduğu belirtiliyor. Bitcoin Gold temel olarak bitcoin'in iş kanıtı algoritmasını SHA-256'dan EquiHash'e değiştirecek.

EquiHash aynı zamanda Ethereum, zCash, Zencash ve Hush kripto paraları tarafından kullanılıyor ve grafik kartları (GPU) tarafından kazılıyor.

Bgold'un başındaki isim olarak gösterilen Jack Liao, aynı zamanda LightningASIC şirketinin CEO'su.

Bitcoin Gold'un (BTG) getirecekleri

Fork zamanı bitcoin cüzdanlarına aynı miktarda BTG aktarılacak. Bunun gerçekleşmesi için kullanıcıların özel anahtarlarının tam kontrolüne sahip olması (bitcoin'lerini kendi cüzdanlarında tutması) gerekiyor. Yani borsalardaki cüzdanlara BTG aktarılmayacak. 1 haftalık teknik sorun çözüm periyodunun ardından borsaların BTG'yi listelemeye başlaması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!