Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Birlik Vakfı'ndan Memur-Sen'e ziyaret

Bursa Birlik Vakfı Şube Başkanı Mustafa Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri, Memur-Sen İl Temsilciliği'ne ziyaretinde bulundu.

Birlik Vakfı'ndan Memur-Sen'e ziyaret

 

Birlik Vakfı Yönetimi'ni ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Şeker, hem dünyada hem de Türkiye'de sivil toplum kuruluşlarının mahiyetini yeni yeni anlamaya başlayan bir ülke olduğumuzu dile getirerek, "Türkiye'nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olarak 650 bin üyemizle gerçekleştirdiğimiz sosyal projelerle her zaman vatandaşımız için mücadeleyi esas alarak hareket ettik. Hakedenin hak ettiğini alması için onların sözcüsü olduk. Hak arayışında kimseyi ötekileştirmeden her daim haklının savunuculuğunu yaptık" diye konuştu.

Ülkede sivil toplum kuruluşlarının 28 Şubat sürecinde Post modern darbeye destek olan kara bir geçmişinin olduğuna vurgu yapan Şeker, "Biz Memur-Sen olarak 1 Mayıs'ları bayrama çevirdik. Asla darbeleri körükleyen taraf olmadık. Her zaman milletimizin değerlerini korumak için mücadele verdik" dedi.

Birlik Vakfı ile Gönüllü Kuruluşlar Platformu'nda zaman zaman verimli istişareler içerisinde bulunduklarını ifade eden Şeker,  Birlik Vakfı' nın ülkede adeta bir okul görevi üstlendiğini belirtti. Aynı zamanda kurumlar arasında gerçekleşen böyle ziyaretlerin,  karşılıklı sıcak ilişkiler geliştirmek ve toplumun sosyal yapısını güçlendirmek adına önemine değinen Şeker,  en yakın zamanda kendilerinin de Birlik Vakfı'na iade-i ziyarette bulunacağını söyledi.

Birlik Vakfı Bursa Şube Başkanı Mustafa Bayraktar ise sivil toplum kuruluşlarının her zaman birlik ve dayanışma içerisinde olması gerektiğini bu yüzden böyle ziyaretlerin kendileri için de son derece önemli olduğunun altını çizdi.

Memur-Sen gibi ideolojik kaygılardan uzak sendikacılığın gerçek mahiyetinin bilincinde olarak faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşuyla ortak anlayış geliştirmekten onur duyacaklarını ifade eden Bayraktar,  " Ülkemizin toplumsal sorunlarının giderilmesi ve değerlerimizin korunması adına işbirliği içerisinde olmalı ve gerektiğinde hak arayışımızı birlikte sürdürmeliyiz. Dayanışmayı elden bırakmayalım" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!