Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Biri 'şişe'den biri 'din'den

İşadamı Okan Kemal Kitapçı ile 16 yıllık eşi Jülide Kitapçı'nın karşılıklı boşanma davasında velayet krizi çıktı.

Biri 'şişe'den biri 'din'den

Eşinin bir yıldır eve gelmediğini, su şişesiyle kendisine saldırdığını, çocukların önünde şişeyi yere attığını iddia eden Jülide Kitapçı, 2 milyon 500 bin lira tazminat, Tarabya'daki ev ve 10 bin lira nafaka istedi. Ailedeki esas kusurun eşi Jülide Kitapçı'da olduğunu öne süren Okan Kemal Kitapçı ise, nafaka ve tazminatın çok yüksek olduğunu belirterek, eşinin açtığı boşanma davasının reddini talep etti.
'5 BİN LİRA NAFAKA'
Okan Kemal Kitapçı dava dilekçesinde, "Çocuklarım dua etmek istediklerinde anneleri tarafından susturuluyor. Eşim inancımızı kabullenemedi. Birçok kez kendisini bara almaya gittim. Beni görmemek için akşamları kurslara gitti. Yatak odalarını ayırdı. Çocuklarımla yaşıyorum" dedi.

İlk duruşmanın sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, 8 ve 11 yaşındaki iki çocuğun, dava sonuçlanıncaya kadar anneye verilmesine, babanın da haftanın belirli günleri ve tatillerde çocuklarını görebileceğine karar verdi. Mahkeme ayrıca babanın iki çocuğa aylık 5 bin lira tedbir nafakası ödemesine hükmetti. Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!