'Birgül Ayman Güler'i kimseye yem etmeyiz'

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş'ı ziyaret etti. Batum, daha sonra partisince GMİS salonunda düzenlenen 'Adalet ve Demokrasi' konulu panele katıldı.

'Birgül Ayman Güler'i kimseye yem etmeyiz'

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk'ün yönettiği panelde bir partilinin Ergenekon davasındaki 'gizli tanık' ile ilgili sorusu üzerine Batum, "Bugünkü hukukun ayırt edici özelliği bu. Aynı adam davada hem sanık, hem tanık, hem de gizli tanık. Bütün bunları yapanlar, 'Hukuk karar versin bekleyelim' diyorlar. Bu gizli tanığı yıllarca söyledik, 'hayır' dediler. Sonra bir öğrendik ki gizli tanık Şemdin Sakık. O Şemdin Sakık'ı yakalamak için uğraşan başkomutan da içeride. Onun aleyhine tanıklık yapıyor. Gidin bakın davada gizli tanık kod adı Ege. Şu anda onun da İmralı'da olduğu yönünde yoğun iddialar var. Bir gün tüm bunların hesabını mutlaka soracağız" diye konuştu.

Batum, yeni anayasa ile ilgili bir soru üzerine ise "Şimdi anayasa yapacaklar. Anayasa yaparken neyin üzerine oturtacaklar bu anayasayı. 1980 yılının yapısı üzerine anayasa yapacaklar. Türkiye'ye getirdikleri düzen kölelik düzeni. İstedikleri o kölelik düzeninin anayasası olacak" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!