Birçok ünlü ismi dolandıran 2 kişi yakayı ele verdi!

Aralarında ünlü Kardiyolog ve Diyet Uzmanı Prof.Dr. Canan Karatay ile ünlü Ceza Hukuk Uzmanı Erdener Yurtcan'ında bulunduğu birçok kişiyi dolandıran 2 isim yani işlerinde yakayı ele verdi.

Birçok ünlü ismi dolandıran 2 kişi yakayı ele verdi!

12 kişilik bir telefon dolandırıcılığı şebekesi polis tarafından çökertildi. Birçoğu ikinci ve üçüncü dolandırıcılık olayında yakalanan şüphelilerin, daha önceden yakalanıp çıkarıldıkları mahkemelerce adli kontrolle serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro ekipleri, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp vatandaşları korkutarak dolandıran bir şebeke tespit etti.

Çok sayıda mağduru bulunan şebeke üyelerinin adreslerine 25 Haziran da operasyon düzenleyen polis 12 şüpheliyi yakalayıp gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında, Ekim 2015'de Profesör Erdener Yurtcan'ı 4 milyon 500 bin lira dolandırıp Mart 2016 da yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest kalan Mahmut E.,  Ekim 2013'de Profesör Canan Karatay'ı 60 bin dolar dolandırıp Temmuz 2017 de yakalanan ve yine adli kontrolle dolandıran Mehmet K. isimli şüphelilerin bulunduğu öğrenildi.Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevke dildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!