Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Birbirimize kulak vermeliyiz'

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal panele katılmak üzere geldiği Kayseri'de, "Ülkemizin içine girdiği ortamda, alışagelmiş siyasi anlayışın dışındaki ortamda, birbirimize kulak vermeye ihtiyacımız var'' dedi.

'Birbirimize kulak vermeliyiz'

Yeni Ufuklar Derneği tarafından Kayseri'de bu gece düzenlenen 'Türkiye'nin Meseleleri' konulu panele katılmak üzere Ankara'dan karayoluyla Kayseri'ye gelen CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, dernek yöneticileri ve CHP'liler tarafından, kent girişine 20 kilometre uzaklıktaki Boğazköprü mevkiinde konvoyla karşılandı.
Dernek merkezine gelen Baykal, burada Yeni Ufuklar Derneği Başkanı Prof.Dr. Mustafa Argunşah ile CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ve CHP İl Başkanı Sadık Atilla ile bir süre oturup sohbet etti. Dernek Başkanı Argunşah, "Devletimizin bölünmez bütünlüğü, birliğimiz, dirliğimiz, bayrağımız ve laiklik gibi kırmızı çizgileri olan, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan bir derneğiz. Türkiye'nin meseleleri konusunda çeşitli siyasileri buraya çağırıp, görüşlerini dinliyoruz'' dedi. Deniz Baykal da, ''Yeni Ufuklar Derneği gibi etkin bir sivil toplum örgütünün çağrısıyla buradayım. Bu dernek, siyaset dışı çalışan kültür ve sanat ağırlıklı bir sivil toplum örgütü. Artık, ülkemizin içine girdiği bu ortamda, alışagelmiş siyasi anlayışların ötesindeki siyasi ortamda birbirimizi dinlemeye, kulak vermeye ihtiyacımız var. Türkiye'yi hepimizi derinden ilgilendiren önemli olaylar var. Birbirimize kulak vermeliyiz'' diye konuştu.

KAYSERİ PASTIRMASIYLA REKABET OLMAZ

''Böyle pastırma ile donatılmış masa karşısında, hemen Kayseri havasına giriliyor'' diyen Deniz Baykal, Yeni Ufuklar Derneğinde onuruna verilen akşam yemeğinde ünlü Kayseri pastırmasının tadına baktı. Önce pide arasına koyduğu pastırmadan yiyen Baykal, daha sonra tabağı önüne alıp, söğüş pastırmadan da yiyerek, ''Her şeyin rekabeti var ama ünlü Kayseri pastırmasıyla rekabet olmaz'' dedi. Kuşgömü pastırmadan sonra Baykal'a mantı, su böreği ve fırınağzı gibi geleneksel Kayseri yemekleri ikram edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!