Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bir Zamanlar Çukurova yeni bölümüyle ne kadar izlendi?

Perşembe akşamları atv ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova, tüm kategorilerde en çok izlenen yapım oldu. Üç sezondur, ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşktan yola çıkan hikayeyi ve kahramanlarını bırakmayan izleyici, bu hafta da diziyi zirveye taşıdı.

Bir Zamanlar Çukurova yeni bölümüyle ne kadar izlendi?

Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni bölümü, Tüm Kişiler'de %12,52 izlenme oranı ve %28,73 izlenme payı, AB'de %7,97 izlenme oranı ve %19,84 izlenme payı, 20+ABC1'de %10,78 izlenme oranı ve %24,48 izlenme payı alarak birinci oldu.

Dizi aynı zamanda sosyal medyanın da en çok konuşanları arasındaydı. Bir Zamanlar Çukurova'nın 71.bölümünde #YamanVeda etiketi Twitter Türkiye Trending Topics listesine girdi ve 2. sıraya kadar yükseldi.

Yapımını TIMS&B Productions'ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın gerçekleştirdiği 'Bir Zamanlar Çukurova' Perşembe gecesine damga vurdu.

Üçüncü sezonunda atv ekranında suların hiç durulmadığı dizi, hüzün dolu bir bölümle ekrandaydı. Hem Yaman ailesi hem Çukurova yetim kaldı! Hünkar Yaman, Behice'nin bıçak darbeleri ile hayata veda etti!

ÇUKUROVA HÜNKAR'INA AĞLADI!

Yaptırdığı araştırmanın sonuçları elinde, Behice'ye ayağını denk al demeye giden Hünkar Yaman, öldürüldü.

Hemen öncesinde, oğluna Fekeli ile evleneceklerini anlatan bir mektup yazan, ardından Sevda'ya oğlunun sadece babasının vasiyetini yetinen getirdiğini anlatan Hünkar, farkına varmadan adeta herkesle vedalaştı. Evden çıkarken Saniye'ye de ömrünü geçirdiği konağına da uzun uzun bakan Hünkar, adım adım ölümüne giderken, bir tek gün boyu, hayatı boyunca beklediği ve kavuşmaya günleri saydığı Fekeli ile görüşmedi.

BEHİCE SOĞUKKANLILIĞI İLE KURTULACAK MI? MÜJGAN ONU YAKALAYACAK MI?

Çantasından çıkardığı bıçak ile gözünü kırpmadan Hünkar'ı defalarca bıçaklayan Behice, sonra da hiçbir şey olmamış gibi şehir kulübüne dernek toplantısına gitti. Her şey olup bittikten ve ölüm haberi duyulduktan sonra Behice hiç renk vermedi ama Müjgan ondan şüphelendi!

DEMİR VE FEKELİ'NİN KARŞILIKLI AĞLAMALARI YÜREK DAĞLADI!

Annesinin cenazesini bulduktan sonra Demir, onu eve getirip kucağında yatağına taşıdı. Demir başında beklerken, 40 yıllık sevdasına veda etmek için Fekeli geldi. Birkaç saat önce birbirlerinin üzerine yürüyen iki adam, hayatları boyunca en çok sevdikleri kadının cenazesi başında, tüm düşmanlıkları bıraktılar birlikte ağladılar.

Bölümün en etkileyici sahnelerinden biri de Demir ve Züleyha, Hünkar'ın başında ağlarken, Yılmaz'ın içeri girdiği andı! Hünkar'ın kaderini değiştirdiği üç kişi, birbirlerine başsağlığı dilediler!

HAMİNNE DE YETİM KALDI!

Aklı bir gelip bir giden ama her durumunda en çok güzel kızı, Hünkar'ı üzülmesin diye uğraşan, onu üzenlere söylenen Haminne, kızının uyuduğuna inanmak için de çok çabaladı. Ama evden çıkarılırken ki gözyaşları herkesin içini acıttı. Züleyha ve Saniye, Hünkar'ın emanetini teselli etmek için ellerinden geleni yaptı.

SEVDASIYLA GETİREMEDİĞİ BARIŞI ÖLÜMÜYLE Mİ GETİRDİ?

Hünkar Yaman, oğlunun hem tahtını hem bahtını yapmak için çıktığı yolda, herkesin hayatını alt üst etti, bu hikayenin bir yerinde 40 yıllık sevdasını bile kaybetti ama sonra yaptıklarına bin pişman, her şeyi telafi etmek için çok uğraştı. Züleyha'yı oğlunun can yakan aşkından korumaya, Yılmaz'la buluşturmaya da çalıştı. Fekeli ile hayatını birleştirip, Demir'i, Yılmaz'ı, Züleyha'yı, Müjgan'ı çocukları için boşanıp birbirlerinin canını yakmadan yaşamaya ikna edeceklerdi. Ama olmadı...

Cenazesinde tüm düşmanlıklar bitti, yılların savaşı adeta sona erdi. Tabutunun başında Sadece oğlu Demir ve kavuşamadığı sevdası Fekeli ile emektarları değil, Yılmaz ve Fikret de vardı.Tüm Çukurovalı kadınların da hazır bulunduğu cenaze namazına son anda Sevda da geldi ama herkesi bir şok daha bekliyordu. Çünkü Jandarma Sevda'yı tutukladı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!