Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bir Umut Bursa'dan dünyaya açılacak

Yönetmenliğini Ümit Köreken'in üstlendiği Bir Umut filminin çekimleri Bursa'da yapılıyor. Bugün Bademli 21 Masa'da düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına geçen film ekibi, iddialarını ortaya koydu.

Bir Umut Bursa'dan dünyaya açılacak

Senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği Türkiye-Almanya ortak yapımı olan ilk sinema filmi "Mavi Bisiklet"in bol ödüllü yönetmeni Ümit Köreken'in T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Boğaziçi Film Festivali Bosphorus Film Lab'da TRT'nin ortak yapım ödülü desteğini alan yeni filmi "Bir Umut" sete çıktı.

Filmin başrol oyuncuları Baran Şükrü Babacan, Eylem Yıldız ve Funda Eskioğlu, bugün düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle buluştu.

Koronavirüsün kendilerini durduramadığını belirten oyuncular, sette tüm önlemlerin alındığına dikkat çekti. Aksiyon-dram tarzıyla Türkiye'de bir ilki denediklerini belirten yönetmen Ümit Köreken, seyirciyi güzel bir hikayenin beklediğini söylerken, bayrol oyuncusu Eylem Yıldız ise sinemacıların biraz deli olduğunu, bu yüzden de herşeye rağmen sete çıkıp filmlerini çektiklerini belirtti. Filmin önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek ulusal ve uluslararası çeşitli film festivallerinde gösterilmesi planlanıyor.

FİLMİN KONUSU

Umut (35), sinema filmlerinde rol almak isteyen bir oyuncudur. Eşi Asiye (43) kendi kurdukları özel tiyatroda yönetmenlik yapmaktadır.

Umut, on dört yaşında iken babasını kaybetmiş, annesinin üç çocuklu bir adamla evlenmesi üzerine Bursa'da yaşayan dayısının yanına gönderilmiştir. Bu olaydan sonra yirmi yıl boyunca annesi ile hiç görüşmemiştir. Sınırda yaşadığı sorun nedeniyle Bursa'ya dönemeyen tır şoförü dayısından bir telefon alır. Anadolu'nun küçük bir kasabasında yaşayan annesi MS hastalığı nedeniyle tedavi için Bursa'ya gelmiştir. Annesinin tedavisiyle ilgilenmek zorunda kalan Umut hastanede sürpriz bir şekilde Asiye'nin hamile olduğunu öğrenir. Bu durum Umut'un çocuk sahibi olmak istememesi nedeniyle büyük bir tartışmaya neden olur. Asiye telefonunun da içinde bulunduğu çantasını almadan ortadan kaybolur. Umut çok uğraşsa da ondan hiçbir haber alamaz. Yaşadığı yoğun stres ve yıllardır içinde biriktirdiği duygular nedeniyle annesi ile büyük bir hesaplaşma yaşarlar ve annesi de ansızın ortadan kaybolur. Gece boyu Asiye'yi ve annesini arayan Umut, sabah her ikisinden de beklenmedik haberler alır. Fakat sadece birine yetişebilme şansı vardır.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!