Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BİR SIKINTI BİZE PAHALIYA MAL OLABİLİR

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yapacakları en küçük bir hatanın kendilerine pahalıya mal olabileceğini söyleyerek, "Çok daha dikkatli olmamız gerekecek" dedi.

BİR SIKINTI BİZE PAHALIYA MAL OLABİLİR

SAĞLAM ENGELLİLERLE BULUŞTU - FOTO GALERİ

Haftalık basın toplantısını Engelliler İş Okulu'nda Niş Kafe'de engelli öğrencilerden şef garsonlar Yavuz Beyazıt ve Halil İbrahim Aral ile birlikte düzenleyen Sağlam, herkesi kafeye davet etti. Çok anlamlı bir yerde basın toplantısı yaptıklarını belirten Sağlam, "Burası benim ve arkadaşlarımın çok önem verdiği bir yer. Burada çok değerli insanlar var. Sık sık ziyaret ediyoruz. Huzur bulduğumuz bir yer. İnsanlarımızın da buraya gereken desteği vermelerini bekliyoruz" dedi. Öğrencilerden Halil İbrahim Aral'ın kendisi için yazdığı şiiri dinleyen Sağlam, şiirin sonunda Aral'ı alkışladı.

"BUNDAN SONRA ÇOK DAHA DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKECEK"
Ligde zirve yarışın çok daha güzel bir hale geldiğini ifade eden Sağlam, zirvedeki 3 takıma her an Kayserispor'un da katılabileceğini belirterek, "Eskişehirspor maçından sonra gördük ki, zirve mücadelesini etkileyecek en önemli unsur, bizlerin, oyuncularımızın ve taraftarlarımızın sergileyeceği tavırlar olacaktır. Bundan sonra bizim çok daha dikkatli olmamızı gerektirecek. Hakemler kuralları çok hassas bir şeklide bizim üzerimizde kullanmaya başladılar. Bunu Eskeşehir'de gördük. Ozanın kırmızı kartı, benim saha dışına gönderilmem, bizi daha dikkatli olmaya sevk edecektir. Bizim için Eskişehir maçı bu anlamda uyarı niteliğinde oldu. Bundan sonraki haftalardaki davranışlarımızı söylemlerimizi, bize olumlu yansıyacak şekilde kullanmayı düşünüyoruz. Taraftarlarımızdan rca ediyorum, bundan sonar yapacağımız en ufak bir sıkıntı bize pahalıya mal olabilir. Çok daha dikkatli olmamız gerekecek" diye konuştu.

"LİDER OLMAMIZ BAZI KESİMLERE MESAJLAR VERECEKTİR"
Gaziantepspor maçının kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Sağlam, "Şampiyonluk mücadelesinde üstümüzdeki iki rakip bizden sonra oynayacaklar, kazandığımız taktirde lider olacağız. Bu rakiplerimizin üzerinde nasıl bir etik oluşturur hep beraber göreceğiz. Ama Cumartesi günü saat 18.00 itibariyle ligin lideri olarak karşılaşmadan ayrılmak isteyeceğiz. Şampiyonluk mücadelesinde Trabzon ve Fenerbahçe'nin öne çıkartıldığı bir ortamda, maçı kazanıp lider olmamız bazı kesimlere önemli mesajlar verecektir. Tolunay Kafkas arkadaşım ve dostum. Kendi felsefesini takım üzerinde uygulamaya çalışan ve bunu başarın bir teknik direktör. Bizi çok zor bir karşılaşmanın beklediğini biliyoruz. Bizim yapmamız gereken rakipten daha fazla mücadele edip kazanmayı daha fazla istemektir. Bunları yaptığımız taktirde karşılaşmanın olumlu geçeceğine inanıyorum." şeklinde konuştu.

"TARAFTARLARIN 90 DAKİKA DESTEKLEMESİNİ İSTİYORUM"
Taraftarlara da önemli uyarılarda bulunan Sağlam, "90 dakika hiç durmadan bizi desteklemelerini istiyorum. Küfürden, şiddetten, uzak şampiyon takımın taraftarına yakışır şekilde bizi desteklemelerini istiyorum. Bizim ortaya koyacağımız performansla onların desteğini bileştirerek mutlu şekilde ayrılacağımıza inanıyorum" dedi.
Sağlam, Ozan'ın kırmızı kart cezalısı olduğunu ifade ederek, İsmail'in sakatlığı dışında Vederson ve Volkan Şen'in oynayıp oynamayacağının yarın belli olacağını vurguladı.

"MUSTAFA KEÇELİ'YE GÖNDERME"
Mustafa Keçeli'nin dün Aizi Yıldırım hakkında yaptığı açıklamalara üstü kapalı gönderme de bulunan Sağlam, "Zirve mücadelesi kritik bir hale geldi. Ben kendi adıma söz veriyorum. Nasıl bir durumla karşılaşırsak karşılaşayım, ortamı gerecek, kulübü zor durumda bırakacak söylemlerden uzak duracağız. Kulüpte görev alan herkesin de aynı ciddiyeti göstererek Bursaspor'a yakışır söylemlerde olması benim en büyük dileğim. Biz geçen sene böyle davrandık. Her zaman mütevazi olduk, olgun şekilde olayları karşıladık ve bunun sonucu olarak şampiyon olduk. Bu senede aynı şekilde devam edeceğiz. Biz böyle bir konuşma yapmadık. Şikayetimiz bize yakışır şekilde dile getirdik ama hakemleri suçlayıcı, rencide edici söylemlerde olmadık. Biz böyle davranıyorsan, oyuncularımızın da böyle davranmalarını istemek hakkımız. Bütün oyuncularımızı uyaracağız" diye konuştu.

"FUTBOLCU TERCİHİ ELEŞTİRİLERİNE SAYGI DUYARIM"
futbolcu tercihleri ile ilgili yapılan eleştirilere saygı duyduğunu söyleyen Sağlam, "Ama bunun açıklamasını sizlerin önünde vermem. Benim inandığım oyuncuları oynatıyorum. Bunlar bazen olumlu sonuçlar veriyor. Bazen de olumsuz oluyor. Herkesin bakış açısı vardır, futbol anlayışı vardır. Kimisi Ahmet'i oynat der, kimisi Şevket'i. Bu yorumları eleştirmem doğru olmaz. Biz bir karar alıyoruz, bazen iyi oluyor, bazen olmuyor. Onu eleştirmek de sizlerin işi" dedi.
Bir gazetecinin, 'daha dikkatli olmayız' sözünün sebebini sorması üzerine Sağlam, "Zaman zaman istemediğimiz durumlarla karşılaşıyoruz. Bana göre olmayacak bir penaltı. Daha sonra o penaltı ise 3 defa penaltı verilecek bir pozisyonda hakemin penaltı vermemesi. Çok masum bir tepkide oyuncumuzun atılması. Benim bravo demem nedeniyle uyarılmadan atılmam. Halis Özkahya ile yüz yüze gelmeden 40 metreden dışarı göndermesi ki, bizi de uyarabilirdi, yaptığın yanlış, bir daha yaparsan atarız diyebilirdi. Bize bu karşılaşmadan çok hassas davranıldı ve bunun sıkıntısını yaşadık. Bir hakem şanssızlığı yaşandığını düşünüyorum. Bundan sonrada daha basit hatalarla oyuncumuz atılabilir. Yada biz bir hareketimizle oyundan atılabiliriz. Taraftarımızın göstereceği basit bir tepkiten sahamız kapanabilir. İşte bunlar olabilir diye ben daha dikkatli olmalıyız diyorum. İnşallah biz de bu şekilde devam edeceğiz. Biz bu gibi olaylar karşısında bile sakinliğimizi koruyarak tepki vermemeye, insanları rencide edici açıklamalar yapmamaya dikkat ettik" açıklamasında bulundu.
Sağlam, Rıza Çalımbay'ın, 'Ertuğrul Sağlam'ın işi çok zor. Kadro derinliği çok fazla' şeklindeki açıklamaları için ise, "Bence sıkıntı doğurmaz, her oyuncu oynamak istiyor ama bundan sonraki dönemde bir çok karşılaşmamız var, forma rekabetini üst seviyeye çıkarma açısından olumlu bir durum. Ama her oyuncumuz profesyonel hak ettikleri parayı kazanıyor. Ne zaman forma sırası gelirse değerlendir. Formayı kapmak için daha fazla çalışmak zorunda. Kaptığı zamanda arkada onun kadar iyi oyuncuların olduğunu bilerek performansını üst seviyeye çıkarmak zorunda" cevabını verdi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!