Bir kripto para sitesi daha hacklendi!

Geçmiş dönemlerde yaşanan kripto para saklayan sitelerin hacklenmesine bir yenisi daha eklendi. Birden fazla kripto para, hırsızlar tarafından çalındı.

Bir kripto para sitesi daha hacklendi!

Kripto paralar, her ne kadar işlem gizliliği konusunda iyi olsalar da maalesef onları saklayan siteler, bu konuda pek başarılı olamayabiliyor.

Güney Kore'de hizmet veren Coinrail, hackerlar tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda 40 milyon dolar değerinde 4'er farklı tokenı hırsızlara kaptırdı.

Hackerlar; 19.5 milyon dolar NPXS token, 13.8 milyon dolar Aston X token, 5.8milyon Dent token ve 1.1 milyon Tron token çalarak kayıplara karıştı.

Çalınan tokenların üreticileri ise, şimdiden adım atmaya başladı bile. NPXS token üreticisi Pundi, saldırı sonucunda ürettiği tokenların %3'ünü kaybetmiş oldu. Pundi, çalınan tokenların dondurulduğu belirterek Kore polisi ile birlikte araştırma yapabilmek amacıyla tüm borsalarda alım satımı durdurduğunuduyurudu.

Aston'da aynı şekilde tokenları dondurduğu ve hackerlar tarafından kullanılamayacağını belirtti.

CoinRail tüm sahip olduklarını soğuk cüzdana aktardı.

Koreli borsa CoinRail, sitesini kapatarak yaptığı duyuruda geride kalan tüm kripto paraları (ki bu yaklaşık %70'i ediyor) soğuk cüzdana aktardığını belirtti.

Site, güvenlik açıklarını kontrol edene ve olayın sebebiyeti netleşene kadar tekrar aktif olmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!