Bir babanın feryadı

Diyarbakırlı işşiz Nevzat Tanık yoksulluktan böbreklerini satışa çıkardı. Tanık, "Eğer bir iş bulursam böbreğimi asla satmam" dedi

Bir babanın feryadı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde iki odalı kiralık evde yatalak annesi, üç kardeşi eşi ve altı çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veren 38 yaşındaki Nevzat Tanık, maddi imkânsızlıklardan dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. İş yerinin kapanmasıyla zor günler geçiren Tanık, böbreklerini satarak geçimini sağlamayı düşünüyor. 

 

'Gerçekten çok açız'
Çok zor durumda olduğunu ve bakmakla yükümlü bulunduğu annesi, kardeşleri, eşi ile 6 çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayamadığını dile getiren Tanık şunları söyledi: "Devletin verdiği yeşil kartım var. Annem ağır KAOH hastası. Bende de astım var. Eşimin nefes darlığı, çocuklarımın ikisi de astım ve bronşit tedavisi görüyor. İşsiz olduğum için evin ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. 15 yaşındaki oğlum Ferhat mahalle bakkalının yanında çalışıyor onun aldığı ücret ise yalnızca evimizin kirasını, elektriğini ve suyunu ödemeye yetiyor.  Hayırseverlerin ve komşularımızın yardımıyla ayakta durmaya çalışıyoruz. Kimseye belli ettirmemeye çalışıyoruz ama açız gerçekten çok açız. Annem, kardeşlerim ve çocuklarımın kimseye muhtaç olmamaları için böbreklerimi satışa çıkardım. 'Acil satılık böbrek' ve telefon numaramın yazılı olduğu kâğıdı şehirdeki tüm ana caddelere ve sağlık merkezlerinin bulunduğu alanlara asarak böbreğimi satın alacak müşteri bekliyorum.

Gündelik işte çalıştım
Kim sağlığından olmak ister ki. Ama bütün aramalarıma rağmen bir iş bulamadım. Hamallık yaptım, kimi zaman inşaatlarda çalıştım.  Sürekli bir iş bulursam neden böbreğimi satayım!"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!