Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bir Aş Hikayesi ekrana dönüyor

TRT ekranlarında damak çatlatan lezzetleri ekrana taşıyan Bir Aş Hikayesi isimli yapım, TRT Belgesel ekranlarında yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bir Aş Hikayesi ekrana dönüyor

"Vuslat", "Su Savaşları" ve "Sanayi Savaşları" gibi işlere imza atan A23 Medya'nın TRT Belgesel'de yayınlanan "Bir Aş Hikayesi" programı Ekim ayıyla birlikte yeni bölümleriyle ekranlara geri dönüyor.

Mete Göktürk'ün sunumuyla ekrana gelen, İstanbul'da damak çatlatan yemekleri yapan ustaları tanıtan Bir Aş Hikayesi, TRT Belgesel'e yeni bölümleriyle dönüş yapıyor.

Bir Aş Hikayesi'nden Beş Yeni Bölüm

Ekim ayıyla birlikte yeni beş bölümüyle ekranlara tekrardan dönecek olan Bir Aş Hikayesi, Mete Göktürk'ün izini sürdüğü beş farklı yemek çeşidini ekranlara taşıyacak. Bir Aş Hikayesi yeni bölümlerinde Türkiye'nin hemen hemen her bölgesinde yenen pide, fasulye, börek, her yöreye ait farklı bir çeşidi olan ve kullanılan malzemelerden yapılma şekillerine kadar yüzlerce çeşidi bulunan kebap ve Osmanlı'dan bu yana 150 yıldır yenen bir sokak lezzeti olan döner, seyirciyle buluşacak.

Yapımcılığını Uğur Veli ve Raif İnan'ın, yönetmenliğini Tuba Eraydın ve Ceylan Sözer'in ve sunuculuğunu Mete Göktürk'ün yaptığı Bir Aş Hikayesi'nin yeni bölümleri, 14 Ekim'den itibaren her Çarşamba saat 21.00'da TRT Belgesel kanalında izleyiciyle buluşacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!