Binali Yıldırım'dan "Denizcilik ve Kabotaj Bayramı" mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, "Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olan, iki önemli boğazı sınırlarında bulunduran ve kıtaları birbirine bağlayan jeopolitik konumunu en iyi şekilde değerlendirerek denizciliğimizi daha da geliştirecek reformlara imza atıyoruz." ifadelerini kullandı

Binali Yıldırım'dan ''Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'' mesajı

Başbakan Yıldırım, "1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı"  dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti'nin 1 Temmuz 1926'da kabul  edilen Kabotaj Kanunu ile kendi karasularında hakimiyet ve istiklalini bütün  dünyaya ilan ettiğini anımsattı.

Yıldırım, "Cumhuriyetimizin ilk yıllarında atılan bu adımla  denizciliğimizin gelişmesi hız kazanmış, milletimizin denizlerimize olan ilgisi  ve sahip çıkma duygusu güçlenmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Yıldırım, denizcilik sektörünün bugün güçlü altyapısı, modern  tersaneleri ve büyüyen deniz ticaret filosuyla ülke ekonomisine büyük katkılarda  bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olan, iki önemli boğazı  sınırlarında bulunduran ve kıtaları birbirine bağlayan jeopolitik konumunu en iyi  şekilde değerlendirerek, denizciliğimizi daha da geliştirecek reformlara imza  atıyoruz.

Hükümetimiz, denizlerimizden sağlanan imkanların artırılması için her  türlü kolaylığı sağlamaktadır. Bu düşüncelerle 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj  Bayramı'nı kutluyor, bütün denizcilerimize işlerinde kolaylıklar ve başarılar  diliyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!