Binali Yıldırım açıkladı! İstanbul'a 8 yeni bakım merkezi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, sokak hayvanları projelerini açıkladı.

Binali Yıldırım açıkladı! İstanbul'a 8 yeni bakım merkezi

Yıldırım'ın basın ofisinden açıklamaya göre, kentte 9 hayvan bakım  merkezine destek için "Dostlar Atölyesi" adı altında 8 adet yeni bakım merkezi  daha açılacak. Merkezler Beykoz Öğünce Mahallesi, Çatalca Subaşı Mahallesi,  Çekmeköy Ömerli Mahallesi, Eyüpsultan Işıklar Mahallesi, Eyüpsultan Hasdal  Mahallesi, Kadıköy Hasanpaşa Hayvan Hastanesi, İTÜ Ayazağa Kampüsü Etkileşim  Merkezi ve Sultangazi Cebeci Mahallesi'nde yer alacak.

Sokak hayvanlarına sağlık hizmeti vermek için araçlar tahsis edilecek  ve Vetbüs adı verilen bu araçlar sokak sokak gezerek sorunlara olay yerinde  müdahale edecek. Hem sahipli hem de sokak hayvanları için veri bankası  oluşturulup aşılarının takibi yapılacak.

Hazırlanan projeler kapsamında ise her mahallede hayvan sahiplerine  hizmet edecek sağlık, eğitim ve etkileşim mekanlarının kurulması hedefleniyor. Bu  merkezler sayesinde sokak hayvanlarına yeni, sıcak yuvalar sağlanacak. Ayrıca  sokak hayvanlarının bakımı için hizmet verilecek.

Açıklamaya göre Vetnet adlı programı ile sokak hayvanlarına ait  veriler tek bir envanter altında toplanacak. İstanbullular bu program üzerinden  sahipli hayvanlarının aşı takvimlerini takip edebilecek. Program üzerinden de  hayvanlar hakkında bilgilendirmeler yapılabilecek. Ayrıca yerinde rehabilitasyon  hizmetleri kapsamında hizmet veren Vetbüs'lere Vetnet kanalıyla ulaşılabileceği  gibi Vetbüsler'in hangi tarihte nerede olacağı da Vetnet'te paylaşılacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!