Bin 500 kişi işe alınacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Zonguldak'tan 700, Bartın'dan 200 ve Karabük'ten 100 kişi alınacak. İnşallah birkaç ay sonra da kalan 500 kişiyi de yöreden istihdam etmek suretiyle süreci tamamlayacağız"dedi.

Bin 500 kişi işe alınacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Zonguldak Valisi  Erdoğan Bektaş'ı ziyaret etti.  Bakan Dönmez ve Selçuk, valilik defterini imzalamalarının ardından  Vali Bektaş'tan kent hakkında bilgi aldı.

Bakan Dönmez, ziyarette yaptığı konuşmada, geçen yıl 24 Haziran  öncesi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye  Taşkömürü Kurumuna (TTK) bin 500 işçi alımı sözü olduğunu anımsattı.

İŞKUR ve TTK'nin gerekli düzenlemeleri yaptığını ifade eden Dönmez,  şöyle konuştu: "Zonguldak'tan 700, Bartın'dan 200 ve Karabük'ten 100 kişi alınacak.  İnşallah birkaç ay sonra da kalan 500 kişiyi de yöreden istihdam etmek suretiyle  süreci tamamlayacağız. Önemli olan burada sadece istihdam artışı değil üretimi de  artırmak suretiyle bölge ekonomisinde kalkınmayı sağlayacağız. Özel sektöre  açtığımız ruhsat alanlarıyla birlikte orada da bir üretim ve istihdam artışı  olacak. Konuyu bin 500 işçiyle sınırlı tutmamak, bunun bir ekonomiye çarpan  etkisini görmek gerekiyor. Zonguldak için hayırlı olsun."

Bakan Selçuk da bakanlıklarına ait yatırım ve projeleri değerlendirmek  için kente geldiklerini belirterek, "Bugün burada istihdama kazandıracağımız  arkadaşlarımızın kurasını çekeceğiz. Bakanımızın da ifade ettiği gibi bunun  sadece ivme etkisi yaratmasını diliyoruz. İşverenlerimizin 2019 yılı için  Cumhurbaşkanımıza istihdam seferberliği kapsamında 2 milyon 500 bin yeni istihdam  sözü var. İnşallah bunu da sağlayacağımızı umuyorum." diye konuştu. Bu arada Bakan Selçuk, valilik binasına girerken gördüğü bir sokak  köpeğini sevdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!