Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bin 100 metrede çalışma

Her türlü doğa sporunun yapılmasına imkan sağlayan doğa yapısına sahip Kartepe İlçesi'nde, yamaç paraşütü alanında paraşütçülerin stabil zemine takılmamaları için bin 100 metre yükseklikteki alanda belediye ekipleri hafta sonu parke ve bordür döşeme çalışması yaptı.

Bin 100 metrede çalışma


Marmara Bölgesi'nde en iyi atlama yeri olarak gösterilen Kartepe Yamaç Paraşüt Alanı'nda ileri düzeyde yamaç paraşütü yapan sporcuların daha güvenli bir şekilde atlayış yapmalarına imkan sağlamak için Kartepe Belediyesi 500 metre karelik alanda hafta sonu çalışma yaptı.
Kartepe'de dört mevsim spor sloganından hareketle farklı spor aktivitesi olan yamaç paraşütünün de yapılabilmesi için her türlü desteği sunan Kartepe Belediyesi alt yapı çalışmalarına önem vermeye devam ediyor.
Geçtiğimiz yıl bin 100 metre rakımlı atlama rampasında tefsiye ve toprak dolgusunu yaparak deneme atlayışı yapan sporculara daha keyifli bir kalkış alanı sağlamak için stabil zemine paraşütlerin takılmaması için belediye ekipleri zirvede parke ve bordür döşeme çalışması yaptı.
Kartepe Yamaç Paraşüt Alanı zemininde yapılan düzenlemeler sonrasında yamaç paraşütü tutkunları eşsiz doğa güzelliklerine sahip Kartepe'den göl ve deniz manzarası eşliğinde gökyüzündeki süzülüşlerini parkesi de döşenmiş atlama rampasından daha güvenli bir şekilde yapabilecekler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!