BİMER'den iftiraya hapis cezası verildi!

İzmir'de bir iş yeri sahibi, BİMER üzerinden rakibine iftira attığı gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

BİMER'den iftiraya hapis cezası verildi!

Başbakanlık İletişim Merkezi'nin (BİMER) kişisel çıkarlar için kullanımı konusunda yargı emsal bir karar verdi. 

İzmir Konak'ta Hatay semtindeki güzellik salonu sahibi İ.O adlı bir kişi, ustalık belgesi bulunmadığı, sigortasız işçi çalıştırdığı gibi iddialarla eskiden ortak olduğu rakip güzellik salonu sahibi B.B'yi BİMER'e şikayet etti. Ayrıca sahte isimle Konak Belediyesi'ne de başvurdu. Yapılan denetimlerde, yasal olmayan herhangi bir işleme rastlanmadı. İşyerinde doktor bulundurulmadığı, lazer epilasyon, mezoterapi, leke tedavisi gibi deri altı işlemler yapıldığı, ustalık belgesi bulunmadığı şeklindeki iddiaların da geçersiz olduğu ortaya çıktı.

'BİMER'İ ARACI YAPARAK TEHDİT EDENLER, BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELİ'

Kendisine iftira atıldığını savunan B.B ise, denetimlerin çalışma özgürlüğünü kısıtladığını, müşterilerini rahatsız ettiğini ve ruh sağlığının bozulduğunu belirterek, İzmir 9. Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkeme, İ.O.'ya 10 ay hapis cezası verdi. Ayrıca hükmün geri bırakılmasını da kararlaştırdı. 

B.B'nin avukatı, kararın BİMER'in haksız ve gereksiz kullanımına emsal oluşturacak nitelikte olduğunu belirterek, "Anayasa'da garanti altına alınmış çalışma özgürlüğünü BİMER'i aracı yaparak tehdit edenler, bu kararla birlikte bir kez daha düşünmeli" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!