Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Biden ile birlikte Beyaz Saray'ın yeni sakinleri

Beyaz Saray'ın yeni sakinleri Joe Biden ve eşi Dr. Jill Biden'ın yanı sıra iki köpekleri Champ ve Major da olacak. Biden çiftinin 12 yıl önce üç aylıkken sahiplendiği Major, şimdiye dek Beyaz Saray'da yaşayan ilk kurtarma köpeği olarak ilgi çekiyor.

Biden ile birlikte Beyaz Saray'ın yeni sakinleri

ABD başkanlık seçiminde resmi sonuçlar açıklanmasa da kazanan Demokrat aday Joe Biden oldu. Dolayısıyla Beyaz Saray'ın kısa süre sonra yeni ev sahipleri Joe Biden ve eşi Dr. Jill Biden olacak. Onlara iki köpekleri de eşlik edecek.

Seçim zaferi sonrası Biden çifti Ocak 2021'de yapılacak yemin töreninin ardından Beyaz Saray'a taşınırken, yanlarında iki Alman kurdu Champ ve Major da olacak.

Major, şimdiye dek Beyaz Saray'da yaşayan ilk kurtarma köpeği olacak. Joe Biden, 2008'de Obama'nın başkan yardımcısı olarak seçildiğinde eşi ile birlikte Pennsylvania'daki bir barınaktan Champ'i üç aylıkken alıp sahiplendi.

Biden çifti, Kasım 2018'de de Delaware Himaye Derneği'nden Major adını verdikleri köpeği aldı.

Biden çiftinin Major'u sahiplendiği gün, derneğin Facebook hesabından, "Bugün Major'un şanslı günü. Major sadece yuvasını bulmakla kalmadı, Başkan Yardımcısı Joe Biden & Dr. Jill Biden tarafından sahiplenildi. Biden'lar, Major'u koruyucu aile olduklarında tanıdı ve şimdi resmi olarak sahiplenmeye hazırlar" şeklinde bir duyuru yapıldı.

Başkan William McKinley'in 1897'de göreve gelmesinden bu yana her başkanın ve ailesinin Beyaz Saray'da bir köpeği oldu. Köpeği olmayan tek başkan Donald Trump'tı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!