Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Beyoğlunu ya terket ya terket deniyor"

BEYOĞLU Eğlence Yerleri Derneği (BEY-DER) düzenlediği basın açıklamasıyla içki yasağını protesto etti.

''Beyoğlunu ya terket ya terket deniyor''

Geçen hafta mecliste kabul edilen 22.00-06.00 saatleri arasında içki satışına sınırlama getiren yasayı protesto etmek için Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği (BEY-DER) basın açıklaması yaptı. Beyoğlu eğlence yerleri derneği yönetim kurulu başkanı Tarkan Konar'ın okuduğu basın açıklamasında, "Yılda 1.5 Litre kişi başı tüketim ile Avrupaya göre en düşük sıralarda, Arap ülkelerine göre bile neredeyse orta sıralarda alkol tüketilen ülkemizde bu yasa gazete haber olmayı bile haketmemektedir. Avrupa'da toplam yıllık kişi başı tüketim ortalamasının 11 litre, ABD'de bu oranın 9 litre olduğu söylenmiyor. Neredeyse ülkemizin on katı tüketilen coğrafyalarda düzenleme yapılması elbette normal." dedi.


"EVET DİNİMİZDE YASAK. AMA SATANA VEYA İÇENE BU CEZALARI VERİNİZ DEMİYOR"


Trafik kazaları var diye otomotiv sektörünün yasaklanmadığını söyleyen Konar "Bilakis yeni yollar ve köprüler yapılıyor, eğitim sisteminde sorunlar var diye okullar azaltılmıyor, asker intiharları var diye askere alımlar durdurulmuyor. Esas sosyal hayatı alt üst etme riski olan , içki ile inancın, din ile özgürlüklerin birbirinin karşısına konmasıdır. Evet dinimizde yasak ama satana ve ya içene bu cezaları veriniz denmiyor."


BEYOĞLUNU YA TERK ET YA TERK ET DENİYOR


Beyoğlu turiste açılıp vatandaşa, esnafa kapatılmaktadır. Bu yasa sokakta masa sandalye olmadığı için en çok Beyoğlunu vurmaktadır ve esas mesele budur. İçerde sigara içme, dışarıda masa sandalye yok, meydanda inşaat var Taksim'e gelme, parka bahçeye gitme, Galata Kuledibi yasak, bu yasayla kapıda sohbet etme, gezi parkını boşalt, nedir bu? Beyoğlunu ya terket ya terket deniyor.


Galatasaray postanesine alkışlarla yürüyen grup, postaneden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e fax çekti. Faksta Cumhurbaşkanından yasayı onaylamadan önce eğlence ve bakkaliye sektörlerini temsilen bir heyetin katılacağı randevu talebinde bulunuldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!