Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Beyoğlu'nda biber gazlı müdahale

Galatasaray Meydanı'nda eylem yapan BDP üyesi grup ile, Beşiktaş'ın statlarında oynaması kararının protesto eden Kasımpaşa taraftarları karşı karşıya geldi. İki grup arasında tampon oluşturan polis, gerginlik büyüyünce Kasımpaşa taraftarlarına biber gazı ile müdahale etti.

Beyoğlu'nda biber gazlı müdahale

Beyoğlu Galatasaray Meydanı'nda eylem yapan BDP üyesi grup ile Beşiktaş'ın statlarında oynaması kararını protesto eden Kasımpasaspor taraftarları karşı karşıya geldi.

Beyoğlu Galatasaray Meydanı'nda toplanan aralarında BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in de bulunduğu BDP İstanbul İl Örgütü, 'Hükümet adım at' eylemi düzenledi. 50 kişilik Kasımpaşaspor taraftarı da İnönü Stadı'nın yıkılmasıyla Beşiktaş'ın maçlarını, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynama kararını protesto etmek için Galatasaray Meydanı'na yürüdü.

BDP eyleminin yapıldığı Galatasaray Meydanı'na gelen taraftarlar, burada Sebahat Tuncel'in açıklama yaptığı sırada sloganlar atarak BDP'lilere tepki gösterdi. BDP'liler de taraftarların üzerine yürümek isteyince araya çevik kuvvet girdi. Barikat kuran çevik kuvvet dağılmak istemeyen taraftar grubuna bir süre sonra biber gazı sıkarak müdahale etti. Tünel istikametine doğru kaçan taraftar grubu 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganları attı. Tepebaşı'na gelen grup burada polisin önlemi artırması üzerine Kasımpaşa'ya doğru dağıldı. BDP'li grup ise açıklamanın ardından Tünel Meydanı'na yürüdü. 

 

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!