BEYNİ 30 DAKİKA OKSİJENSİZ KALDI

Oyuncu Peker Açıkalın, kızı Şeker'in gittiği ilköğretim okulunda kalp krizi geçirdi. Sanatçının 3 kez duran kalbi elektroşokla çalıştırıldı. Doktorlar beyne uzun süre oksijen gitmediği için endişeli.

BEYNİ 30 DAKİKA OKSİJENSİZ KALDI

Oyuncu Peker Açıkalın, dün 15.00 sıralarında Niran Ünsal'dan olan kızı Şeker'in öğrenim gördüğü Kadıköy Özel Modafen İlköğretim Okulu'na gitti. Okulun düzenlediği 4 günlük Fransa gezisine katılmak için gerekli evrakları getirmek için okula gelen Açıkalın, arkadaşı Yavuz Gül'ün açıklamasına göre okul müdürü ile bir trafik polisinin tartıştığını gördü. Bir velinin aracının polislerce çekilmek istenmesi üzerine çıkan tartışmaya tanık olan Peker Açıkalın, kendine has üslubuyla espriler yaptıktan sonra, "Beyler tartışmayı uzatmayın lütfen. Konuşup anlaşın" dedi. Trafik polisine de, "Ceza yazacaksanız, yazın" dedi. Ardından okula giren Peker Açıkalın aniden fenalaşınca bir araçla Kadıköy'de özel bir hastaneye kaldırıldı. Hastanenin açıklamasında, "Solunumu ve dolaşımı durdu, tansiyon alamıyorduk. Kalp ve solunum canlandırma işlemine başlandı. Yapılan müdahaleler sırasında kalbi birkaç kez durdu ve elektroşokla hayata döndürüldü" ifadesine yer verildi.

BİLİNCİ KAPALI
Kalp hastası olduğu bilinen Peker Açıkalın özel hastanedeki ilk müdahalenin ardından ambulansla Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Açıkalın'a burada 10 dakika kalp masajı yapıldı. Anjiyo yapılan sanatçının kalbi durduğu için beyni oksijensiz kaldı ve beyin fonksiyonlarının düzene girmesi için ilaç tedavisine başlandı. Ani kalp ritim bozukluğu sonucu Açıkalın'ın yaklaşık 30 dakika beyninin oksijensiz kaldığı da ifade edildi. Kalp Damar Cerrahı Dr. Fuat Büyükbayrak şunları söyledi: "Yoğun bakıma bilinci kapalı olarak geldi. Daha önceki muayenesinde kroner arterlerle ilgili problem olduğu düşünülmüştü. Onunla ilgili anjiyosu yapıldı. Ancak önemli bir şey çıkmadı. Ancak olayın oluş anı ve hastaneye götürülüş arasındaki süre bilinçte problem yaratabilecek düzeyde. Bilinci kapalı. Nörolojik muayenede de bilincin ne düzeyde olduğu belli değil. Bunun için yarın tomografileri ve diğer tetkikleri yapılacak."
SABAH 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!