Beyazıt Mahallesi'nde Vali'yi bile şaşırtan okul - ÖZEL HABER

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Beyazıt Mahallesi'nde Cumhuriyet İlkokulu bahçesindeki evler, eski Vali Şahabettin Harput'u bile şaşırttı. Okul bahçesindeki evlerde uyuşturucu içildiğini emniyet rapor etmesi ve eski Vali Harput'un talimat vermesine rağmen Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, evlerin kaldırılmasına gerek duyulmadığını bildirdi.

Beyazıt Mahallesi'nde Vali'yi bile şaşırtan okul - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Beyazıt Mahallesi'nde Cumhuriyet İlkokulu bahçesindeki evler, eski Vali Şahabettin Harput'u bile şaşırttı. Harput'un talimat vermesine rağmen Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, evlerin kaldırılmasına gerek duyulmadığını bildirdi.

40 YIL ÖNCE NASILSA, YİNE AYNI
Konuyla ilgili Bursada Bugün'e açıklamalarda bulunan Beyazıt Mahallesi muhtarı Süleyman Atış, eğitimde 4+4+4 sisteminin gelmesiyle birlikte Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun Cumhuriyet İlkokulu'na döndüğünü belirterek, "Cumhuriyet İlkokulu, kapasitesi küçük bir okul. Ben ilkokulu bu okulda bitirdim. Mezun olduğum yıl okul nasılsa, hala aynı durumda. Değişen hiçbir şey olmadı" dedi.

MİLLİ EĞİTİMİN CEVABI 'GEREK YOK'
Okulun bahçesinde evlerin olduğuna dikkat çeken muhtar Atış, "Okulun bahçesinde bulunan evlerin istimlak edilmesi ile ilgili her yere dilekçe verdik. 28 ve 38 adada bulunan 2,3 ve 4 parsellerin istimlakını istediğimize yönelik dilekçelerimizde belirttik.  En son verdiğim dilekçeye karşılık Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, dördüncü ret cevabı vererek, bunun gerek olmadığını söylüyorlar" diye konuştu.

VALİ VE VEKİLLER TALİMAT VERDİ, MİLLİ EĞİTİM 'HAYIR' DEDİ!
Bursa eski Valisi Şahabettin Harput'u tayin olmadan önce okula getirdiğini ifade den Atış, "Bursa eski Valimiz Şahabettin Harput'u yoğun programı olmasına rağmen mahallemize geldiğinde Cumhuriyet İlkokulu'na götürdüm. Vali Harput, okulun durumunu görünce çok şaşırdı ve 'Derhal bu işin bitmesi gerekiyor' dedi. Vali'nin talimatına, araya milletvekillerimiz girmesine ve çok acil olmasına rağmen Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bize olumsuz yazısı gönderdi" şeklinde konuştu.

OKUL BAHÇESİNDE UYUŞTURUCU EVİ! POLİS RAPOR TUTTU AMA...
Okulun bahçesindeki evlerde uyuşturucu ve alkol bağımlılarının yaşadığına dikkat çeken Atış, "Okulumuzun bahçesindeki bu evlerde uyuşturucu ve alkol tüketen insanlar yaşıyor. Emniyet Müdürlüğü'nden gelen polislerimiz fotoğraf çektiler, rapor yazdılar. Polislerin tutanaklarında bu evlerin acil yıkılması gerektiğini belirttiler. Buna rağmen Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen yazı olumsuz. Anlamış değiliz" dedi. 

Beyazıt Mahallesi'nde Vali'yi bile şaşırtan okul - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!