Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Beyaz iksir"in kilosu 600 lira! (ÖZEL HABER)

İmparatorların çayı olarak bilinen beyaz çayın kilosu 600 liradan satılıyor. Sindirim sistemine ve kan dolaşımına iyi geldiği bilenen beyaz çay, bağışıklığı güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Aktar Hacı Şahin, "Beyaz çay pahalı ama basında söylenen kadar değil. Kilosu Bursa'da 600 liraya satılıyor" dedi.

''Beyaz iksir''in kilosu 600 lira! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Dünyada 'imparatorların çayı', Türkiye'de ise 'beyaz iksir' adıyla bilinen beyaz çayın kilosu 600 liraya satılıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiren beyaz çay, hiçbir fabrikasyon işlemi görmeden tüketiciyle buluşuyor.

Siyah çayın aksine adını renginden alan beyaz çay, kendine özel aroması ve insan sağlığına iyi gelmesi sebebiyle rağbet görüyor.

"KANSERE KARŞI ÇOK FAYDALI"

Aktar Hacı Şahin, "Beyaz çay, çay yapraklarının en üst kısmında olan filizlerdir. Bu filizlerden elde ediliyor ama elde edilmesi çok zor bir çay. Dolayısıyla normal çaya göre biraz daha pahalı. Ama çok güzel bir çay. Özellikle günümüz hastalığı olan kansere karşı çok faydalı. İçerisinde C ve K vitaminleri bulunuyor. Diş eti iltihaplarına çok iyi geliyor. İyi bir antiseptiktir. Beyaz çay pahalı ama basında söylenen kadar değil. Kilosu Bursa'da 600 liraya satılıyor" şeklinde konuştu.

"GEÇEN SENEYLE BU SENE ARASINDA PEK FİYAT FARKI YOK"

"Beyaz çay, normal siyah çaydan çok çok daha faydalı" diyen Aktar Hacı Şahin, "Sağlık açısından kullanmamız gerekiyor. İşleme alınmıyor, fırına girmiyor. Tamamen doğal. Harika bir çay. Zayıflamada da kullanılıyor. Ama zayıflama göreceli bir kavram. Siz sürekli yerseniz, zayıflayamazsınız. İlk önce beslenmenize dikkat edeceksiniz. Bu süreçte beyaz çay da size yardımcı olacak.  Koronavirüs sürecinde üretim düştü deniliyor ama ben bir düşüş göremiyorum. Geçen seneyle bu sene arasında pek fiyat farkı yok. Türkiye'den aldığımız bir ürün değil. Yurt dışından geliyor. Belki orada bir sıkıntı vardır" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!