BESOB'dan AK Parti yıldırım'a ziyaret

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (BESOB) Başkanı Arif Tak'tan AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı'yı makamında ziyaret etti. Bursa esnafıyla ilgili konularında konuşulduğu ziyarette Başkan Hüdayi Yazıcı, AK Parti hükümeti ile esnafın Meclis önünde yazar kasa attığı dönemlerin geride kaldığının altını çizdi.

BESOB'dan AK Parti yıldırım'a ziyaret

Geçmişte Ankara'nın pek çok büyük esnaf eylemlerine sahne olduğunu hatırlatan Başkan Yazıcı, "Rahmetli Ecevit hükümeti döneminde yaşanan devalüasyon sonrası Ankara'da pek çok  esnaf eylemleri yaşandı. Bunların en bilenini olan yazar kasa atma eyleminin yanı sıra yine aynı dönemde devalüasyonla kat kat faizlenen borcunu ödeyemediği için haciz davalarından bunalan esnaf kardeşimizin Türkiye büyük Millet Meclisi'nin önüne gelerek kendini zincirle ağaca bağladığı dönemler hala hafızalarımızdan silinmedi" dedi. Son 10 yılda Türkiye'nin gelişen ekonomisi ile esnafın geleceğe umutla baktığına dikkat çeken Hüdayi Yazıcı, "Hükümetimizin ekonomide attığı adımlarla üretim noktasında ülkemiz daha iyi yerlere geldi. Ekonomide yakaladığımız bu başarı ile de esnafımız pek çok hak ve kolaylık elde etti. Çok şükür Ankara'da geçmişte yaşanan esnaf eylemleri de mazide kalırken esnafın da yüzü gülmeye başladı" diye konuştu.
TAK: "ESNAF BU HÜKÜMET DÖNEMİNDE PEK ÇOK HAK ELDE ETTİ"
Esnafın durumunun son dönemde olumlu yönde ivme kazandığını ifade eden BESOB Başkanı Arif Tak, bu hükümet döneminde esnafın pek çok hak elde ettiğini belirterek  esnafa olumlu katkı sağlayacak çalışmalarda hükümetin her zaman yanında olduklarını söyledi. BESOB'un esnafın sorunlarının giderilmesi noktasında var olan istişarelerin ilerleyen zamanda da devam edeceğine inandıklarını dile getiren Arif Tak, sorunların çözümünde gayret edeceklerini belirterek AK Parti Yıldırım İlçe Teşkilatı'nı yanlarında görmek istediklerini sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!