Beslediği kurdun saldırısına uğradı

Demirtaş Tepecik mevkiinde memleketi Rize'den getirip evinin bahçesinde beslediği kutrun saldırısına uğrayan vatandaş tedavi altına alınırken, Osmangazi belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından alınan kurt ise Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi'nde müşahede altına alındı.

Beslediği kurdun saldırısına uğradı

24 Ocak 2013 Perşembe günü saat 17.00 civarında Demirtaş Tepecik mevkinde memleketi Rize'nin dağlık bölgesinden yavru iken Bursa'ya getirip evinin bahçesinde büyüttüğü yabani kurdun saldırısına uğrayan vatandaş ağır yaralandı. Saldırıya uğrayan vatandan 112 acil sağlık hizmetleri ambulansı ile Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak teravi altına alındı.  Saldırıya uğrayan vatandaşın yüz bölgesinde, sağ elmacık kemiği ve çene kemiği üzerinde ciddi yaralanmalar meydana geldiği tespit edilirken tetkiklerin ardından tedavisine plastik cerrahi servisinde devam ediliyor.
KURT MÜŞAHADE ALTINDA
Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri yarım saat sonra ulaştıkları olay yerinde kurdu yakalayıp, Osmangazi Belediyesi Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ne getirip kuduz hastalığına karşı müşahede altına aldı. Vahşi kurt burada 10 günlük müşahede süresini doldurduktan sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bölge Müdürlüğü'ne gönderilecek. 
Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Aysu A. İlman konu ile ilgili şunları söyledi: "Daha öncede karşılaştığımız bir tablo olan yaban hayata ait canlıları küçükken besleyip onlara sahip çıkmak her ne kadar masum ve iyi niyetle olsa bile, ya o canlının ya da besleyen kişinin psikolojik ve yahut fiziksel bir travmasıyla sonuçlanmaktadır. Kanatlısından tutun da kurt, tilki, hatta ayı yavrusuna kadar bu hayvanlar bakıma gerçekten muhtaç ise geçici bir süre bu işin ehilleri tarafından bakılmalı ve olabildiğince kısa süre içinde yine doğal hayata bırakılmalıdır. Uygun değilse özel rehabilitasyon merkezlerine yollanmalıdır."

Beslediği kurdun saldırısına uğradı Beslediği kurdun saldırısına uğradı Beslediği kurdun saldırısına uğradı Beslediği kurdun saldırısına uğradı Beslediği kurdun saldırısına uğradı Beslediği kurdun saldırısına uğradı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!