Beşir Atalay'dan sert tepki

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yargı süreci devam eden davalarla ilgili basında yer alan iddialara ateş püskürdü. Atalay Kılıçdaroğlu'nu da sorumsuz davranmakla suçladı.

Beşir Atalay'dan sert tepki

 

Atalay yaptığı yazılı açıklamada, bugün, ''çeşitli yayın organlarında İçişleri Bakanlığı dönemini ilzam eden bazı haberler yer aldığını, devam eden bir yargılama sürecine müdahale edildiğine dair bazı iddiaların gündeme getirildiğini'' belirtti.

Söz konusu iddiaların ''gerçek dışı, asılsız ve külliyen yalan olduğunu'' vurgulayan Bakan Atalay, şunları kaydetti:

''İçişleri Bakanlığı dönemimde, öncesinde veya sonrasında devam eden hiçbir davayla ilgili herhangi bir yönlendirmem kesinlikle söz konusu olmamıştır. Şahsıma atfen dile getirilen bu iddialar tamamen gerçek dışıdır, asılsızdır ve külliyen yalandır. Bahse konu olan davayla ne bir ilgim söz konusudur ne de davanın gidişatını etkilemeye yönelik bir müdahalem vuku bulmuştur. Bu iddialar, anamuhalefet partisi Genel Başkanı tarafından şahsımı, İçişleri Bakanlığı'nı ve AK Parti Hükümetini suçlayacak şekilde gündeme getirilerek, siyasi iftira ve karalama kampanyasına dönüştürülmüştür.

CHP Genel Başkanı'nın devam eden davanın savcısı gibi kendisini konumlandırarak, davayla şahsımı ve AK Parti'yi ilişkilendirmeye çalışması büyük bir sorumsuzluk örneğidir, çirkindir ve yakışıksız bir siyaset tarzıdır. Sayın Kılıçdaroğlu'nun süren davayla ilgili yorum ve değerlendirmelerde bulunması suç olduğu gibi, masum insanları suçlu ilan ederek isimlerini karalamaya çalışması da ahlak ve insaf ölçülerini aşan bir sorumsuzluk örneğidir.''

Hukuka saygılı olan herkese düşen görevin, yargılamanın tamamlanarak, adaletin tecelli etmesini beklemek olduğunu bildiren Bakan Atalay, ''Biz de şahsımıza yönelik ithamlara ilişkin dava açma hakkını saklı tutarak, devam eden sürecin hakkaniyete uygun şekilde neticelenmesini bekliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!