Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Beşiktaş tüzük değişikliğine hazırlanıyor

Beşiktaş Kulübü Genel Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mesut Urgancılar, tüzük değişikliğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş tüzük değişikliğine hazırlanıyor

 Mesut Urgancılar, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, tüzük değişikliğine gitmelerinin zorunluluğuna vurgu yaparak, "Bilindiği gibi, gerek Türk Medeni Yasası, Dernekler Yasası, Gençlik ve Spor Kulüpleri Yönetmeliği ve Dernekler Yönetmeliği'ndeki değişiklikler gerekse kulübümüzün son yıllardaki faaliyetlerinde ve yönetim uygulamalarında ortaya çıkan bazı sorunlar tüzüğümüzün değiştirilmesini zorunlu kılmıştır" ifadesini kullandı.

Beşiktaş Kulübü'nün yeni bir tüzüğe kavuşturulması gerektiğine inanan yönetim kurulunun, geçmiş yıllarda yapılan tüm çalışmaları derlediğini, yaşanılan pratikten kaynaklanan deneyimlerin de göz önüne alınarak tüzük taslağına son şeklinin verildiğini kaydeden Urgancılar, şöyle devam etti:

"Bu konuda bir ilke daha imza atılarak tüm maddeler gerekçeleri ile birlikte hazırlanmıştır. Tüm bunların dışında süreç içerisinde tanık olduğumuz bazı tartışmaları da şaşkınlıkla izlediğimizi de bilmenizi isteriz. Bugün kulübümüz internet sitesinde yayınlamayı planladığımız tüzük değişiklik metni ve gerekçelerinin tamamı bilinmeden, duyumlar ve varsayımlar aracılığıyla sadece bir, iki madde üzerinden yapılan eleştiriler Beşiktaş'a özgü bazı davranış biçimlerinin, tüm iyi niyet ve çabalarımıza rağmen, ne yazık ki değişmediğini göstermektedir. Değişiklik önerisi ve gerekçeleri beklenilmeksizin, hatta bu konuda herhangi bir bilgi edinme çabası olmaksızın, var olan üyelik giriş tutarı ile yıllık aidatların değiştirileceği konusundaki spekülasyonlar bunun en güzel örneğidir."

"Çok basit bir konuda bilgi sahibi olunmaksızın bambaşka fikirler ortaya atılmış ve ne yazık ki malum, bilindik yıpratılma politikaları izlenmiştir" iddiasında bulunan Urgancılar, ''Oysa tüm bu tartışmalara hiç gerek duyulmayacak bir gerçek tüm çıplaklığıyla orta yerde durmaktadır. 5 Mayıs 2013'te tüzük değişikliği ile ilgili olarak olağanüstü genel kurul yapılacaktır. Üyelik giriş ve yıllık aidatların değiştirilmesi, bilinmesi gerektiği üzere, olağan veya olağanüstü idari ve mali genel kurulların gündem maddesidir. Beşiktaş'ın fikri ve vicdanı hür, gerçek anlamda 'bireysel' üyelerden oluşan kongre yapısıyla daha güçlü olacağı, aydınlık yarınlara koşacağı muhakkaktır'' ifadelerini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!