Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Beşiktaş'ta hayal kırıklığı!

Yeni İnönü Stadı'nın inşaatına başlamak için yıkımı bitirmeye çalışan Beşiktaş, IOC heyetinin 2020 Olimpiyatları için Tokyo şehrini seçmesi nedeniyle, stadın maliyetini kendisi karşılayacak.

Beşiktaş'ta hayal kırıklığı!

Olimpiyatların İstanbul'a verilmesi durumunda İnönü Stadı için devletten ciddi bir yardım beklentisi içinde olan Beşiktaş Yönetimi hayal kırıklığına uğradı. Ancak siyah-beyazlılar, hiç böyle bir olay olmayacakmış gibi davrandığı için süreç aynen devam edecek.

Yeni İnönü Stadı'nın inşaatına bir an önce başlamak için yıkımı bitirmeye çalışan Beşiktaş Yönetimi, IOC heyetinin 2020 Olimpiyatları için Tokyo şehrini seçmesi nedeniyle, stadın maliyetinin tamamını kendisi karşılayacak. Olimpiyatların İstanbul'a gelmesi halinde, yeni stat inşaatında devletten hatırı sayılır derecede maddi yardım beklentisi içinde olan Beşiktaş Yönetimi, bu hayalinin suya düşmesine rağmen çalışmalarını aksatmadan devam ettirecek.

Başkan Fikret Orman, Olimpiyat nedeniyle devletten para gelme ihtimaline rağmen, böyle bir şey olmayacakmış gibi hareket etmesi nedeniyle stat inşaatını belirlenen tarihte bitirecek.

Fenerbahçe ve Galatasaray'dan stat gelirleri konusunda geri kalmamak için bir an önce bu inşaatı bitirmek isteyen Orman, bu nedenle işini ne devlete ne de banka kredilerine bırakıyor. Yaptığı ve yapacağı sponsorluk anlaşmalarıyla stadın finansmanını sağlayarak inşaat sonrasındaki stat gelirlerini kulübün kasasına akmasını sağlayacak olan Beşiktaş Yönetimi, maddi anlamda devlete yük olmamaya çalışacak.

Vodafone'dan gelen 10 milyon lira ile stadın inşaatına başlayacak olan Beşiktaş Yönetimi, temel atma töreninden sonra bu kez tribünleri satacak. Siyah-beyazlılar, buradan gelen paraların da hemen hemen hepsini yine stat inşaatında kullanacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!