Berlusconi: Kırım'da bir yazlık almak isterdim

Eski İtalya Başbakanı ve İtalya İleri partisinin lideri Silvia Berlusconi, Kırım'ın güzelliğine hayran kaldığını ve yarımadada bir yazlık satın almak istediğini söyledi.

Berlusconi: Kırım'da bir yazlık almak isterdim

İtalya'nın Calle D'Aosta bölgesinde destekçilerine hitap eden Berlusconi, 2015'te Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı ziyaret sırasında Kırım'ın güzelliği karşısında büyülendiğini söyledi.

Putin'le birlikte araçta ilerlerken gördükleri Sovyetler Birliği döneminde yapılan parklar ve ağaçların inanılmaz olduğunu belirten, Kırım ile İtalya'nın Liguria bölgesini kıyasladı.

5 çocuk babası ve 11 torun sahibi Berlusconi, Putin'e Kırım'da satın alabileceği bir yazlık ev olup olmadığını söylediğini de aktardı.

'PUTİN, FRANSIZLAR YÜZÜNDEN BANA YAZLIK KALMADIĞINI SÖYLEDİ'

Berlusconi "Kırım'daki yazlıklar hakkında sorular sordum. Putin'e orada bir yazlığımın olmasından mutlu olacağımı söyledim" dedi. Berlusconi, Putin'in de şakayla karışık olarak, ülkelerindeki yüksek vergilerden kaçan Fransızlar'ın Kırım'daki tüm yazlık evleri satın aldığını ve artık bunun için çok geç olduğu yanıtını verdiğini ifade etti.

Berlusconi Eylül 2015'te Kırım'a gitmişti ve Putin'le birlikte Yalta'da Massandra mahzenini ve Herson'daki Vladimir Sarayı'nı ziyaret etmişlerdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!