Berlusconi Ford'u yaktı

Ford'un Hindistan Birimi bir arabanın bagajında bağlı bir grup kadın ile İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi'yi gösteren reklam için özür diledi.

Berlusconi Ford'u yaktı

Tepkilere yol açan reklamda Ford Figo model otomobilin bagajında ağızları ve elleri bağlı üç yarı çıplak kadın ile direksiyonda Berlusconi karikatürize edildi. Sürücü koltuğunda oturan Berlusconi'ye "Figo'nun ekstra büyük bagajıyla endişelerinizi geride bırakın" sloganı söyletildi.


Bir web sitesinde yayımlanan reklam resmiyette ticari olarak kullanılmadı. Ford yetkilileri reklamın yapımcı ajans tarafından internette yayımlandığını söyledi.
Reklam nedeniyle çok üzgün olduklarını belirten Ford yetkilileri görüntü için "Ford firmasının profesyonellik ve terbiye standartlara aykırı" nitelendirmesini yaptı.

Kamuoyundan özür dileyen şirketin sözcüsü bir daha böyle olay yaşanmaması için onay ve denetim süreçlerini gözden geçirdiklerini ve gereken önlemleri alacaklarını belirtti.

Ford CEO'su Alan Mulally geçtiğimiz yıl verdiği bir mülakatta Hindistan pazarının şirket için "giderek daha önemli" hale geldiğini söylemişti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!